RugOne Xever 8
RugOne Xever 8 xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | RugOne |
| Model adı | Xever 8 |
| Təqdimat tarixi | 01 May 2026, Cümə |
| Buraxılış tarixi | 01 May 2026, Cümə |
| Vəziyyət | Satışda |
| Qiymətlər | €430 |
Dizayn
| Hündürlük | 168 mm (6.61 düym) |
| En | 80 mm (3.15 düym) |
| Qalınlıq | 14 mm (0.55 düym) |
| Çəki | 320 qram (11.29 oz) |
| Rənglər | Qara, Açıq qəhvəyi |
| Qorunma dərəcəsi | Toz və suya davamlı (yüksək təzyiqli su jeti zərbələrinə qarşı dayanır; 30 dəqiqə ərzində 2 m dərinliyə qədər batırmaq mümkündür) |
| Qorunma sertifikatları | IP68, IP69K |
Ekran
| Ekran növü | IPS LCD |
| Ekran ölçüsü | 6.5 düym |
| Ekran icazəsi | 1080 × 2400 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 120 Hz |
| Tərəf nisbəti | 20:9 |
| Piksel sıxlığı | 405 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 75.9% |
| Maksimum parlaqlıq | 680 cd/m² |
| Ekran qoruması | Corning Gorilla Glass 3 şüşəsi, Düşməyə davamlı (2 m-ə qədər), MIL-STD-810H standartına uyğun |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Xeyr |
| Ekran xüsusiyyətləri | 670Hz PWM Dimming Kapasitiv sensor ekran Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | MediaTek Helio G200 |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 6 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2200 MHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 2x 2.2 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Yaddaş tipi | LPDDR4X |
| Qrafik prosessor (GPU) | ARM Mali-G57 MC2 (1.1GHz) |
| RAM | 8GB |
| Daxili yaddaş | 128GB, 256GB |
| Daxili yaddaş tipi | UFS 2.2 |
| Konfiqurasiyalar | 256GB 8GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Bəli |
| Kart yuvası | microSDXC |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 16 (Baklava), Ən çox 3 əsas Android yenilənməsi |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Cüt kamera | 64 MP, ƒ/1.9 ( Geniş bucaqlı ), 0.8 μm, 1/1.7" Sensor ölçüsü PDAF 20 MP, ƒ/1.8 ( Gecə görmə modulu ) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | Cüt LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps 720p @ 30 fps |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 32 MP, ƒ/2.5 ( Geniş bucaqlı ), 0.7 μm |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps 720p @ 30 fps |
Batareya
| Növ | Li-Poly |
| Tutum | 4800 mAh |
| Çıxarılma imkanı | Çıxarıla bilən |
| Naqilli şarj sürəti | 18 W |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Tərs kabel ilə şarj |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) |
| Məlumat ötürmə sürəti | LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band |
| Bluetooth | Bəli, v5.2 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Bəli |
| Səs formatları | Hi-Fi səs, Stereo dinamiklər, 117 dB-yə qədər |
| FM radio | Bəli |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Barometr Kompas Giroskop Yaxınlıq sensoru Yan barmaq izi sensoru |
| Əlavə funksiyalar | 230 lümenlik xüsusi fənər |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
RugOne Xever 8 şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
RugOne Xever 8-ın qiyməti nə qədərdir?
RugOne Xever 8-ın qiyməti €430-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
RugOne Xever 8 nə vaxt satışa çıxıb?
RugOne Xever 8 rəsmi olaraq 01 May 2026, Cümə-də təqdim edilib.
-
RugOne Xever 8 hazırda mağazalarda varmı?
Bəli, RugOne Xever 8 istehsaldadır və mağazalarda satılır.
-
RugOne Xever 8-ın çəkisi nə qədərdir?
RugOne Xever 8 təxminən 320 qramdır.
-
RugOne Xever 8-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
RugOne Xever 8-ın ekranı 6.5 düymdür.
-
RugOne Xever 8 5G dəstəkləyir?
Xeyr, RugOne Xever 8 5G şəbəkəsini dəstəkləmir.
-
RugOne Xever 8-da neçə kamera var?
RugOne Xever 8-ın arxa tərəfində Cüt kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.