Vivo V70 FE
Vivo V70 FE xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Vivo |
| Model adı | V70 FE |
| Digər adlar | V2550 (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 09 Mart 2026, Bazar Ertəsi |
| Buraxılış tarixi | 17 Mart 2026, Çərşənbə Axşamı |
| Vəziyyət | Satışda |
| Qiymətlər | ₹40,890 |
Dizayn
| Hündürlük | 163.7 mm (6.44 düym) |
| En | 76.2 mm (3.00 düym) |
| Qalınlıq | 7.6 mm (0.30 düym) |
| Çəki | 200 qram (7.05 oz) |
| Korpus materialı | Arxa: Plastik Şassı: Plastik Ön: Şüşə |
| Rənglər | tünd mavi, Bənövşəyi, Gümüş |
| Qorunma dərəcəsi | toz və suya davamlı (yüksək təzyiqli su şırnaqlarına davamlıdır; 1,5 m dərinliyə qədər 2 saatadək suya batırıla bilər) |
| Qorunma sertifikatları | IP68, IP69 |
Ekran
| Ekran növü | AMOLED |
| Ekran ölçüsü | 6.83 düym |
| Ekran icazəsi | 1260 × 2800 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 120 Hz |
| Tərəf nisbəti | 20:9 |
| Piksel sıxlığı | 449 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 90.7% |
| Maksimum parlaqlıq | 1900 cd/m² |
| Ekran qoruması | Mohs səviyyə 4 |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | 1 milyard rəng Kapasitiv sensor ekran HDR10+ Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | Mediatek Dimensity 7360 Turbo |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 4 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2.5 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 4x 2.5 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Yaddaş tipi | LPDDR5 |
| Qrafik prosessor (GPU) | ARM Mali-G615 MC2 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Daxili yaddaş | 128GB, 256GB, 512GB |
| Daxili yaddaş tipi | UFS 3.1 |
| Konfiqurasiyalar | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 8GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Xeyr |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 16 (Baklava) |
| İstifadəçi interfeysi | OriginOS 6 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Cüt kamera | 200 MP, ƒ/1.9, 24 mm ( Geniş bucaqlı ), 1/1.56" Sensor ölçüsü Optik təsvir sabitləşdirmə (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 120° ( Ultra geniş bucaqlı ), 1/4.0" Sensor ölçüsü |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | Halqa LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) Panorama |
| Video funksiyaları | Gyro-EIS, Optik təsvir sabitləşdirmə (OIS) |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Cüt kamera | 32 MP, ƒ/2.2, 22 mm ( Geniş bucaqlı ), 0.7 μm, 1/3.1" Sensor ölçüsü 50 MP, ƒ/2.0, 21 mm ( Geniş bucaqlı ) Avtofokus (AF) (Yalnız Hindistan) |
Batareya
| Növ | Si/C Li-Ion |
| Tutum | 7000 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 90 W |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Bypass şarj Tərs kabel ilə şarj Simsiz doldurma 0-dan 100%-ə 60 dəqiqəyə (elan edildiyi kimi) |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | 5G, LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| 5G tezlikləri | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band |
| Bluetooth | Bəli, v5.4 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Xeyr |
| Səs formatları | Stereo dinamiklər |
| FM radio | Xeyr |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Kompas Giroskop Ekran altı optik barmaq izi sensoru Yaxınlıq sensoru |
| Əlavə funksiyalar | Darkness Glow texnologiyası (bazardan asılıdır) |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Vivo V70 FE şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Vivo V70 FE-ın qiyməti nə qədərdir?
Vivo V70 FE-ın qiyməti ₹40,890-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Vivo V70 FE nə vaxt satışa çıxıb?
Vivo V70 FE rəsmi olaraq 17 Mart 2026, Çərşənbə Axşamı-də təqdim edilib.
-
Vivo V70 FE hazırda mağazalarda varmı?
Bəli, Vivo V70 FE istehsaldadır və mağazalarda satılır.
-
Vivo V70 FE-ın çəkisi nə qədərdir?
Vivo V70 FE təxminən 200 qramdır.
-
Vivo V70 FE-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Vivo V70 FE-ın ekranı 6.83 düymdür.
-
Vivo V70 FE 5G dəstəkləyir?
Bəli, Vivo V70 FE n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n75, n77, n78 tezliklərində 5G şəbəkəsini dəstəkləyir.
-
Vivo V70 FE-da neçə kamera var?
Vivo V70 FE-ın arxa tərəfində Cüt kamera, ön tərəfində isə Cüt kamera var.