Vivo T5
Vivo T5 xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Vivo |
| Model adı | T5 |
| Digər adlar | V2545 (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 29 May 2026, Cümə |
| Buraxılış tarixi | 29 May 2026, Cümə |
| Vəziyyət | Satışda |
| Qiymətlər | €290 |
Dizayn
| Hündürlük | 166.6 mm (6.56 düym) |
| En | 78.4 mm (3.09 düym) |
| Qalınlıq | 8.4 mm (0.33 düym) |
| Çəki | 219 qram (7.73 oz) |
| Korpus materialı | Arxa: Plastik Şassı: Plastik Ön: Şüşə |
| Rənglər | Qara, Qızılı |
| Qorunma dərəcəsi | Toza və suya davamlı (yüksək təzyiqli su şırnaqlarına dözür; 1.5 m dərinliyə qədər 30 dəqiqə dalğıc edilə bilər) |
| Qorunma sertifikatları | IP68, IP69 |
Ekran
| Ekran növü | IPS LCD |
| Ekran ölçüsü | 6.75 düym |
| Ekran icazəsi | 720 × 1570 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 120 Hz |
| Tərəf nisbəti | 19.5:9 |
| Piksel sıxlığı | 256 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 85.3% |
| Maksimum parlaqlıq | 1250 cd/m² |
| Ekran qoruması | Möhkəmliyi və ya ekstremal şəraitdə istifadəsi zəmanət verilmir, MIL-STD-810H standartına uyğun |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv sensor ekran Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | Qualcomm Snapdragon 6s 4G Gen 2 |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 6 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2900 MHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 4x 2.9 GHz – Cortex-A73 4x 1.9 GHz – Cortex-A53 |
| Yaddaş tipi | LPDDR4X |
| Qrafik prosessor (GPU) | Qualcomm Adreno 610 |
| RAM | 8GB |
| Daxili yaddaş | 256GB |
| Daxili yaddaş tipi | UFS 3.1 |
| Konfiqurasiyalar | 256GB 8GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Xeyr |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 16 (Baklava) |
| İstifadəçi interfeysi | OriginOS 6 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Cüt kamera | 50 MP, ƒ/2.0 ( Geniş bucaqlı ) 2 MP, ƒ/2.4 ( Dərinlik sensoru ) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 32 MP, ƒ/2.45 ( Geniş bucaqlı ) |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
Batareya
| Növ | Si/C Li-Ion |
| Tutum | 7200 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 44 W |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Tərs kabel ilə şarj |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Məlumat ötürmə sürəti | LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b13 (700), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band |
| Bluetooth | Bəli, v5.1 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Xeyr |
| FM radio | Xeyr |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Kompas Giroskop Yaxınlıq sensoru Yan barmaq izi sensoru |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Vivo T5 şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Vivo T5-ın qiyməti nə qədərdir?
Vivo T5-ın qiyməti €290-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Vivo T5 nə vaxt satışa çıxıb?
Vivo T5 rəsmi olaraq 29 May 2026, Cümə-də təqdim edilib.
-
Vivo T5 hazırda mağazalarda varmı?
Bəli, Vivo T5 istehsaldadır və mağazalarda satılır.
-
Vivo T5-ın çəkisi nə qədərdir?
Vivo T5 təxminən 219 qramdır.
-
Vivo T5-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Vivo T5-ın ekranı 6.75 düymdür.
-
Vivo T5 5G dəstəkləyir?
Xeyr, Vivo T5 5G şəbəkəsini dəstəkləmir.
-
Vivo T5-da neçə kamera var?
Vivo T5-ın arxa tərəfində Cüt kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.