Vivo T1 (Snapdragon 680)
Vivo T1 (Snapdragon 680) xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Vivo |
| Model adı | T1 (Snapdragon 680) |
| Digər adlar | V2153 (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 04 May 2022, Çərşənbə |
| Buraxılış tarixi | 20 May 2022, Cümə |
| Vəziyyət | Satışda |
| Qiymətlər | €190 |
Dizayn
| Hündürlük | 160.8 mm (6.33 düym) |
| En | 73.8 mm (2.91 düym) |
| Qalınlıq | 8.4 mm (0.33 düym) |
| Çəki | 182 qram (6.42 oz) |
| Korpus materialı | Arxa: Plastik Şassı: Plastik Ön: Şüşə |
| Rənglər | Qara, Mavi, Ağ |
Ekran
| Ekran növü | AMOLED |
| Ekran ölçüsü | 6.44 düym |
| Ekran icazəsi | 1080 × 2400 piksel |
| Tərəf nisbəti | 20:9 |
| Piksel sıxlığı | 409 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 84.4% |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv toxunma ekranı Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | Qualcomm Snapdragon 680 |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 6 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2.4 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 4x 2.4 GHz – Kryo 265 Gold (Cortex-A73) 4x 1.9 GHz – Kryo 265 Silver (Cortex-A53) |
| Yaddaş tipi | LPDDR4X |
| Qrafik prosessor (GPU) | Qualcomm Adreno 610 |
| RAM | 4GB, 6GB, 8GB |
| Daxili yaddaş | 128GB |
| Konfiqurasiyalar | 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Bəli |
| Kart yuvası | microSDXC |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 12 (Snow Cone) |
| İstifadəçi interfeysi | Funtouch 12 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Üçlü kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Geniş bucaqlı ), 0.64 μm, 1/2.76" Sensor ölçüsü 2 MP ( Makro obyektiv ) 0.08 MP ( Köməkçi obyektiv ) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Avtomatik flaş Davamlı çəkiliş rejimi Rəqəmsal yaxınlaşdırma Ekspozisiya kompensasiyası Üz tanıma Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) ISO parametrləri Panorama Fokus üçün toxunun |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
| Video funksiyaları | Gyro-EIS |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 16 MP, ƒ/2.0 ( Geniş bucaqlı ) |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
Batareya
| Tutum | 5000 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 44 W |
| Sürətli şarj dəstəyi | Bəli |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Simli şarj 0–50% 28 dəqiqəyə (elan edildiyi kimi) |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band, Mobil Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Bəli, v5.0 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Xeyr |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Bəli |
| Səs formatları | 24-bit/192kHz Hi-Res audio |
| FM radio | Bəli |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Kompas Giroskop Yaxınlıq sensoru Ekran altı optik barmaq izi sensoru |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Vivo T1 (Snapdragon 680) şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Vivo T1 (Snapdragon 680)-ın qiyməti nə qədərdir?
Vivo T1 (Snapdragon 680)-ın qiyməti €190-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Vivo T1 (Snapdragon 680) nə vaxt satışa çıxıb?
Vivo T1 (Snapdragon 680) rəsmi olaraq 20 May 2022, Cümə-də təqdim edilib.
-
Vivo T1 (Snapdragon 680) hazırda mağazalarda varmı?
Bəli, Vivo T1 (Snapdragon 680) istehsaldadır və mağazalarda satılır.
-
Vivo T1 (Snapdragon 680)-ın çəkisi nə qədərdir?
Vivo T1 (Snapdragon 680) təxminən 182 qramdır.
-
Vivo T1 (Snapdragon 680)-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Vivo T1 (Snapdragon 680)-ın ekranı 6.44 düymdür.
-
Vivo T1 (Snapdragon 680) 5G dəstəkləyir?
Xeyr, Vivo T1 (Snapdragon 680) 5G şəbəkəsini dəstəkləmir.
-
Vivo T1 (Snapdragon 680)-da neçə kamera var?
Vivo T1 (Snapdragon 680)-ın arxa tərəfində Üçlü kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.