Vivo iQOO Z9 Turbo+
Vivo iQOO Z9 Turbo+ xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Vivo |
| Model adı | iQOO Z9 Turbo+ |
| Digər adlar | V2417A (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 24 Sentyabr 2024, Çərşənbə Axşamı |
| Buraxılış tarixi | 24 Sentyabr 2024, Çərşənbə Axşamı |
| Vəziyyət | Satışda |
| Qiymətlər | €280 |
Dizayn
| Hündürlük | 163.7 mm (6.44 düym) |
| En | 75.9 mm (2.99 düym) |
| Qalınlıq | 8 mm (0.31 düym) |
| Çəki | 196 qram (6.91 oz) |
| Korpus materialı | Arxa: Plastik Şassı: Plastik Ön: Şüşə |
| Rənglər | Qara, Titan, Ağ |
| Qorunma dərəcəsi | Toza davamlı Suya davamlılıq |
| Qorunma sertifikatları | IP64 |
Ekran
| Ekran növü | AMOLED |
| Ekran ölçüsü | 6.78 düym |
| Ekran icazəsi | 1260 × 2800 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 144 Hz |
| Tərəf nisbəti | 20:9 |
| Piksel sıxlığı | 453 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 89.3% |
| Maksimum parlaqlıq | 4500 cd/m² |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | 1 milyard rəng Kapasitiv toxunma ekranı HDR Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | MediaTek Dimensity 9300+ |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 4 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 3.4 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 1x 3.4 GHz – Cortex-X4 3x 2.85 GHz – Cortex-X4 4x 2.0 GHz – Cortex-A720 |
| Yaddaş tipi | LPDDR5X |
| Qrafik prosessor (GPU) | ARM Immortalis-G720 MC12 |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Daxili yaddaş | 256GB, 512GB |
| Daxili yaddaş tipi | UFS 4.0 |
| Konfiqurasiyalar | 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 14 (Upside Down Cake) |
| İstifadəçi interfeysi | OriginOS 4 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Cüt kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Geniş bucaqlı ), 0.8 μm, 1/1.95" Sensor ölçüsü Optik görüntü sabitləşdirmə (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2 ( Ultra geniş bucaqlı ) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Video funksiyaları | Gyro-EIS, Optik təsvir sabitləşdirmə (OIS) |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 16 MP, ƒ/2.5 ( Geniş bucaqlı ), 1.0 μm, 1/3.0" Sensor ölçüsü |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
| Video funksiyaları | Gyro-EIS |
Batareya
| Növ | Si/C Li-Ion |
| Tutum | 6400 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 80 W |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Tərs kabel ilə şarj |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | 5G, LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| 5G tezlikləri | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band |
| Bluetooth | Bəli, v5.4 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | BDS (B1I & B1C & B2a & B2b), GALILEO (E1 & E5a & E5b), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Xeyr |
| Səs formatları | Stereo dinamiklər |
| FM radio | Xeyr |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Kompas Giroskop Yaxınlıq sensoru Ekran altı optik barmaq izi sensoru |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Vivo iQOO Z9 Turbo+ şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Vivo iQOO Z9 Turbo+-ın qiyməti nə qədərdir?
Vivo iQOO Z9 Turbo+-ın qiyməti €280-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Vivo iQOO Z9 Turbo+ nə vaxt satışa çıxıb?
Vivo iQOO Z9 Turbo+ rəsmi olaraq 24 Sentyabr 2024, Çərşənbə Axşamı-də təqdim edilib.
-
Vivo iQOO Z9 Turbo+ hazırda mağazalarda varmı?
Bəli, Vivo iQOO Z9 Turbo+ istehsaldadır və mağazalarda satılır.
-
Vivo iQOO Z9 Turbo+-ın çəkisi nə qədərdir?
Vivo iQOO Z9 Turbo+ təxminən 196 qramdır.
-
Vivo iQOO Z9 Turbo+-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Vivo iQOO Z9 Turbo+-ın ekranı 6.78 düymdür.
-
Vivo iQOO Z9 Turbo+ 5G dəstəkləyir?
Bəli, Vivo iQOO Z9 Turbo+ n1, n3, n5, n8, n28, n38, n40, n41, n77, n78 tezliklərində 5G şəbəkəsini dəstəkləyir.
-
Vivo iQOO Z9 Turbo+-da neçə kamera var?
Vivo iQOO Z9 Turbo+-ın arxa tərəfində Cüt kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.