Vivo iQOO 15T
Vivo iQOO 15T xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Vivo |
| Model adı | iQOO 15T |
| Vəziyyət | Şayiədir |
Dizayn
| Hündürlük | 163.4 mm (6.43 düym) |
| En | 76.7 mm (3.02 düym) |
| Qalınlıq | 8.3 mm (0.33 düym) |
| Çəki | 216 qram (7.62 oz) |
| Korpus materialı | Çərçivə: Alüminium Ön: Şüşə |
| Rənglər | Boz, Digər rənglər |
| Qorunma dərəcəsi | Toza və suya davamlı (yüksək təzyiqli su şırnaqlarına dözür; 1.5 m dərinliyə qədər 30 dəqiqə dalğıc edilə bilər) |
| Qorunma sertifikatları | IP68, IP69 |
Ekran
| Ekran növü | AMOLED |
| Ekran ölçüsü | 6.83 düym |
| Ekran icazəsi | 1260 × 2800 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 144 Hz |
| Tərəf nisbəti | 20:9 |
| Piksel sıxlığı | 450 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 89.9% |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | 1 milyard rəng Kapasitiv sensor ekran Dolby Vision HDR10+ Çox nöqtəli toxunma ekranı PWM Dimming |
Donanım
| Çipset | MediaTek Dimensity 9500 |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 3 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 4.21 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 1x 4.21 GHz – C1-Ultra 3x 3.5 GHz – C1-Premium 4x 2.7 GHz – C1-Pro |
| Yaddaş tipi | LPDDR5X |
| Qrafik prosessor (GPU) | ARM Mali-G1 Ultra MC12 (12 nüvəli) |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Daxili yaddaş | 256GB, 512GB, 1TB |
| Daxili yaddaş tipi | UFS 4.1 |
| Konfiqurasiyalar | 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Xeyr |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 16 (Baklava) |
| İstifadəçi interfeysi | OriginOS 6 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Cüt kamera | 200 MP ( Geniş bucaqlı ), 0.5 μm, 1/1.56" Sensor ölçüsü Optik təsvir sabitləşdirmə (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.1, 15 mm ( Ultra geniş bucaqlı ), 0.64 μm, 1/2.76" Sensor ölçüsü Avtofokus (AF) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 16 MP ( Geniş bucaqlı ) |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
Batareya
| Növ | Si/C Li-Ion |
| Tutum | 8000 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 100 W |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Bypass şarj |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | 5G, LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G tezlikləri | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Bəli, v6.0 |
| USB portları | USB Type-C |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS (G1), GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Xeyr |
| Səs formatları | 24-bit/192kHz Hi-Res audio, Stereo dinamiklər |
| FM radio | Xeyr |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Kompas Giroskop Yaxınlıq sensoru Ekran altı ultrasonik barmaq izi sensoru |
| Əlavə funksiyalar | Rəng dəyişən arxa panel (yalnız boz rəngdə) Proqramlaşdırıla bilən enerji təchizatı (PPS) USB Power Delivery |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Vivo iQOO 15T şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Vivo iQOO 15T hazırda mağazalarda varmı?
Xeyr, Vivo iQOO 15T hələ satışa çıxmayıb, ona görə mağazalarda yoxdur.
-
Vivo iQOO 15T-ın çəkisi nə qədərdir?
Vivo iQOO 15T təxminən 216 qramdır.
-
Vivo iQOO 15T-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Vivo iQOO 15T-ın ekranı 6.83 düymdür.
-
Vivo iQOO 15T 5G dəstəkləyir?
Bəli, Vivo iQOO 15T n1, n2 tezliklərində 5G şəbəkəsini dəstəkləyir.
-
Vivo iQOO 15T-da neçə kamera var?
Vivo iQOO 15T-ın arxa tərəfində Cüt kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.