Umidigi F1
Umidigi F1 xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Umidigi |
| Model adı | F1 |
| Təqdimat tarixi | 01 Yanvar 2019, Çərşənbə Axşamı |
| Buraxılış tarixi | 01 Yanvar 2019, Çərşənbə Axşamı |
| Vəziyyət | İstehsaldan çıxarılıb |
| Qiymətlər | €200 |
Dizayn
| Hündürlük | 156.7 mm (6.17 düym) |
| En | 74.3 mm (2.93 düym) |
| Qalınlıq | 8.8 mm (0.35 düym) |
| Çəki | 186 qram (6.56 oz) |
| Rənglər | Qara, Qızılı, Qırmızı |
Ekran
| Ekran növü | IPS LCD |
| Ekran ölçüsü | 6.3 düym |
| Ekran icazəsi | 1080 × 2340 piksel |
| Tərəf nisbəti | 19.5:9 |
| Piksel sıxlığı | 409 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 83.7% |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv toxunma ekranı Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | MediaTek Helio P60 |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 12 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2.0 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | Cortex-A53 Cortex-A73 |
| Yaddaş tipi | LPDDR4X |
| Qrafik prosessor (GPU) | ARM Mali-G72 MP3 |
| RAM | 4GB |
| Daxili yaddaş | 128GB |
| Daxili yaddaş tipi | eMMC 5.1 |
| Konfiqurasiyalar | 128GB 4GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Bəli |
| Kart yuvası | microSDXC |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 9.0 (Pie) |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Cüt kamera | 16 MP, ƒ/1.7, 1.12 μm, 1/2.8" Sensor ölçüsü PDAF 8 MP |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | Cüt LED, cüt tonlu flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Davamlı çəkiliş rejimi Ekspozisiya kompensasiyası Üz tanıma Coğrafi işarələmə Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) ISO parametrləri Panorama Fokus üçün toxunun |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 16 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Geniş bucaqlı ), 1.0 μm, 1/3.06" Sensor ölçüsü |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
Batareya
| Növ | Li-Ion |
| Tutum | 5150 mAh |
| Çıxarılma imkanı | Çıxarıla bilməyən |
| Naqilli şarj sürəti | 18 W |
| Sürətli şarj dəstəyi | Bəli |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | LTE (2CA) Cat13 600/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n |
| Wi-Fi funksiyaları | Mobil Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Bəli, v4.1 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | GPS, GLONASS |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Bəli |
| FM radio | Bəli |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Kompas / Maqnitometr Barmaq izi sensoru Giroskop Yaxınlıq sensoru |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Umidigi F1 rəyləri
Video icmallar
Umidigi F1 şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Umidigi F1-ın qiyməti nə qədərdir?
Umidigi F1-ın qiyməti €200-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Umidigi F1 nə vaxt satışa çıxıb?
Umidigi F1 rəsmi olaraq 01 Yanvar 2019, Çərşənbə Axşamı-də təqdim edilib.
-
Umidigi F1 hazırda mağazalarda varmı?
Xeyr, Umidigi F1 artıq istehsal olunmur, buna görə rəsmi mağazalarda tapmaq çətindir, amma satıcılardan əldə etmək olar.
-
Umidigi F1-ın çəkisi nə qədərdir?
Umidigi F1 təxminən 186 qramdır.
-
Umidigi F1-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Umidigi F1-ın ekranı 6.3 düymdür.
-
Umidigi F1-da neçə kamera var?
Umidigi F1-ın arxa tərəfində Cüt kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.