Ulefone Tab A12 Pro
Ulefone Tab A12 Pro xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Ulefone |
| Model adı | Tab A12 Pro |
| Təqdimat tarixi | 01 May 2026, Cümə |
| Buraxılış tarixi | 01 İyun 2026, Bazar Ertəsi |
| Vəziyyət | Tezliklə satışda |
Dizayn
| Hündürlük | 277.8 mm (10.94 düym) |
| En | 191.5 mm (7.54 düym) |
| Qalınlıq | 7.5 mm (0.30 düym) |
| Çəki | 610 qram (21.52 oz) |
| Rənglər | Boz |
Ekran
| Ekran növü | IPS LCD |
| Ekran ölçüsü | 12.2 düym |
| Ekran icazəsi | 2400 × 1600 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 90 Hz |
| Tərəf nisbəti | 3:2 |
| Piksel sıxlığı | 236 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 83.3% |
| Maksimum parlaqlıq | 450 cd/m² |
| Ekran qoruması | Mohs səviyyə 4 |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Xeyr |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv sensor ekran Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | Unisoc T7300 |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 6 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2200 MHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 2x 2.2 GHz – Cortex-A78 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Qrafik prosessor (GPU) | ARM Mali-G57 MP2 @950 MHz |
| RAM | 8GB |
| Daxili yaddaş | 128GB |
| Daxili yaddaş tipi | UFS 2.1 |
| Konfiqurasiyalar | 128GB 8GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Bəli |
| Kart yuvası | microSDXC |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 16 (Baklava) |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 13 MP, ƒ/2.2 ( Geniş bucaqlı ), 1.12 μm |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 5 MP, ƒ/2.2 ( Geniş bucaqlı ), 1.12 μm |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
Batareya
| Növ | Li-Poly |
| Tutum | 9000 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 18 W |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Məlumat ötürmə sürəti | LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band |
| Bluetooth | Bəli, v5.0 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC | Xeyr |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Xeyr |
| Səs formatları | 103 dB, Dördlü dinamiklər, Stereo dinamiklər |
| FM radio | Bəli |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Yaxınlıq sensoru (yalnız aksesuarlar üçün) |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Ulefone Tab A12 Pro şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Ulefone Tab A12 Pro üçün gözlənilən satış tarixi nədir?
Ulefone Tab A12 Pro 01 İyun 2026, Bazar Ertəsi-də satışa çıxacaq.
-
Ulefone Tab A12 Pro hazırda mağazalarda varmı?
Xeyr, Ulefone Tab A12 Pro hələ satışa çıxmayıb, ona görə mağazalarda yoxdur.
-
Ulefone Tab A12 Pro-ın çəkisi nə qədərdir?
Ulefone Tab A12 Pro təxminən 610 qramdır.
-
Ulefone Tab A12 Pro-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Ulefone Tab A12 Pro-ın ekranı 12.2 düymdür.
-
Ulefone Tab A12 Pro-da neçə kamera var?
Ulefone Tab A12 Pro-ın arxa tərəfində Tək kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.