Tecno Spark 9
Tecno Spark 9 xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Tecno |
| Model adı | Spark 9 |
| Digər adlar | KG5p (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 18 Iyul 2022, Bazar Ertəsi |
| Buraxılış tarixi | 15 Avqust 2022, Bazar Ertəsi |
| Vəziyyət | Satışda |
| Qiymətlər | €120 |
Dizayn
| Hündürlük | 164.6 mm (6.48 düym) |
| En | 76 mm (2.99 düym) |
| Qalınlıq | 9 mm (0.35 düym) |
| Rənglər | Infinity Black, Göy güzgüsü |
Ekran
| Ekran növü | IPS LCD |
| Ekran ölçüsü | 6.6 düym |
| Ekran icazəsi | 720 × 1600 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 90 Hz |
| Tərəf nisbəti | 20:9 |
| Piksel sıxlığı | 266 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 84.1% |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv toxunma ekranı Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | MediaTek Helio G37 |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 12 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2.3 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 4x 2.3 GHz – Cortex-A53 4x 1.8 GHz – Cortex-A53 |
| Yaddaş tipi | LPDDR4X |
| Qrafik prosessor (GPU) | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 3GB, 4GB, 6GB |
| Daxili yaddaş | 64GB, 128GB |
| Konfiqurasiyalar | 64GB 3GB RAM 64GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Bəli |
| Kart yuvası | microSDXC |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 12 (Snow Cone) |
| İstifadəçi interfeysi | HIOS 8.6 |
| Google Play xidmətləri | Bəli |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Cüt kamera | 13 MP, ƒ/1.9, 27 mm ( Geniş bucaqlı ) Avto flaş 0.08 MP ( Köməkçi obyektiv ) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | Cüt LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Davamlı çəkiliş rejimi Ekspozisiya kompensasiyası Üz tanıma Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) ISO parametrləri Panorama Fokus üçün toxunun |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 8 MP ( Geniş bucaqlı ) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
Batareya
| Tutum | 5000 mAh |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/b/g/n/ac |
| Wi-Fi funksiyaları | Mobil Hotspot |
| Bluetooth | Bəli, v5.0 |
| USB portları | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | GPS |
| NFC | Xeyr |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Bəli |
| FM radio | Bəli |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Barmaq izi sensoru Yaxınlıq sensoru |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Tecno Spark 9 şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Tecno Spark 9-ın qiyməti nə qədərdir?
Tecno Spark 9-ın qiyməti €120-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Tecno Spark 9 nə vaxt satışa çıxıb?
Tecno Spark 9 rəsmi olaraq 15 Avqust 2022, Bazar Ertəsi-də təqdim edilib.
-
Tecno Spark 9 hazırda mağazalarda varmı?
Bəli, Tecno Spark 9 istehsaldadır və mağazalarda satılır.
-
Tecno Spark 9-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Tecno Spark 9-ın ekranı 6.6 düymdür.
-
Tecno Spark 9 5G dəstəkləyir?
Xeyr, Tecno Spark 9 5G şəbəkəsini dəstəkləmir.
-
Tecno Spark 9-da neçə kamera var?
Tecno Spark 9-ın arxa tərəfində Cüt kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.
-
Tecno Spark 9-da Google Play xidmətlərindən istifadə etmək olar?
Bəli, Tecno Spark 9-da Google Play xidmətləri tam işləyir.