Tecno Pouvoir 4 Pro
Tecno Pouvoir 4 Pro xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Tecno |
| Model adı | Pouvoir 4 Pro |
| Təqdimat tarixi | 23 Iyul 2020, Cümə Axşamı |
| Buraxılış tarixi | 23 Iyul 2020, Cümə Axşamı |
| Vəziyyət | İstehsaldan çıxarılıb |
Dizayn
| Hündürlük | 174.9 mm (6.89 düym) |
| En | 79.6 mm (3.13 düym) |
| Qalınlıq | 9.2 mm (0.36 düym) |
| Korpus materialı | Arxa: Plastik Şassı: Plastik Ön: Şüşə |
| Rənglər | Füsunkar Bənövşəyi, Buz Jadeit Rəngi, Dumanlı Boz Rəng |
Ekran
| Ekran növü | IPS LCD |
| Ekran ölçüsü | 7 düym |
| Ekran icazəsi | 720 × 1640 piksel |
| Piksel sıxlığı | 256 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 83.6% |
| Maksimum parlaqlıq | 480 cd/m² |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv toxunma ekranı Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | MediaTek Helio P22 |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 12 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2.0 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 4x 2.0 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Yaddaş tipi | LPDDR4X |
| Qrafik prosessor (GPU) | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 4GB, 6GB |
| Daxili yaddaş | 64GB, 128GB |
| Konfiqurasiyalar | 64GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Bəli |
| Kart yuvası | microSDXC |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 10 (Quince Tart) |
| İstifadəçi interfeysi | HIOS 6.0 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Üçlü kamera | 16 MP, ƒ/1.9 ( Geniş bucaqlı ) Avto flaş 5 MP ( Makro obyektiv ) 0.08 MP ( Köməkçi obyektiv ) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | Dörd LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Davamlı çəkiliş rejimi Ekspozisiya kompensasiyası Üz tanıma Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) ISO parametrləri Panorama Fokus üçün toxunun |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 16 MP, ƒ/2.0, 27 mm ( Geniş bucaqlı ) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | Cüt LED flaş |
Batareya
| Tutum | 6000 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 18 W |
| Sürətli şarj dəstəyi | Bəli |
Şəbəkə
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Bəli, v5.0 |
| USB portları | Micro-USB 2.0 |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | GPS |
| NFC | Xeyr |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Bəli |
| Səs formatları | Stereo dinamiklər |
| FM radio | Bəli |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Barmaq izi sensoru Yaxınlıq sensoru |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Tecno Pouvoir 4 Pro rəyləri
Video icmallar
Tecno Pouvoir 4 Pro şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Tecno Pouvoir 4 Pro nə vaxt satışa çıxıb?
Tecno Pouvoir 4 Pro rəsmi olaraq 23 Iyul 2020, Cümə Axşamı-də təqdim edilib.
-
Tecno Pouvoir 4 Pro hazırda mağazalarda varmı?
Xeyr, Tecno Pouvoir 4 Pro artıq istehsal olunmur, buna görə rəsmi mağazalarda tapmaq çətindir, amma satıcılardan əldə etmək olar.
-
Tecno Pouvoir 4 Pro-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Tecno Pouvoir 4 Pro-ın ekranı 7 düymdür.
-
Tecno Pouvoir 4 Pro 5G dəstəkləyir?
Xeyr, Tecno Pouvoir 4 Pro 5G şəbəkəsini dəstəkləmir.
-
Tecno Pouvoir 4 Pro-da neçə kamera var?
Tecno Pouvoir 4 Pro-ın arxa tərəfində Üçlü kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.