Tecno Pouvoir 3 Plus
Tecno Pouvoir 3 Plus xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Tecno |
| Model adı | Pouvoir 3 Plus |
| Digər adlar | LB8 (Beynəlxalq versiya) LB8a (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 01 Avqust 2019, Cümə Axşamı |
| Buraxılış tarixi | 01 Avqust 2019, Cümə Axşamı |
| Vəziyyət | İstehsaldan çıxarılıb |
Dizayn
| Hündürlük | 159 mm (6.26 düym) |
| En | 76 mm (2.99 düym) |
| Qalınlıq | 9.2 mm (0.36 düym) |
| Korpus materialı | Arxa: Plastik Şassı: Plastik Ön: Şüşə |
| Rənglər | Qara, Mavi, Qızılı |
Ekran
| Ekran növü | AMOLED |
| Ekran ölçüsü | 6.35 düym |
| Ekran icazəsi | 720 × 1548 piksel |
| Piksel sıxlığı | 269 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 82.3% |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv toxunma ekranı Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | MediaTek Helio P22 |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 12 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2.0 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 4x 2.0 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Yaddaş tipi | LPDDR4X |
| Qrafik prosessor (GPU) | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 6GB |
| Daxili yaddaş | 64GB |
| Daxili yaddaş tipi | eMMC 5.1 |
| Konfiqurasiyalar | 64GB 6GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Bəli |
| Kart yuvası | microSDXC |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 9.0 (Pie) |
| İstifadəçi interfeysi | HIOS 5.0 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 32 MP Avtomatik flaş |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | Cüt LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 13 MP, 1.12 μm, 1/3.1" Sensor ölçüsü |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | Cüt LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
Batareya
| Tutum | 6000 mAh |
| Çıxarılma imkanı | Çıxarıla bilməyən |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi funksiyaları | Mobil Hotspot |
| Bluetooth | Bəli, v5.0 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | GPS |
| NFC | Xeyr |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Bəli |
| FM radio | Bəli |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Kompas / Maqnitometr Barmaq izi sensoru Yaxınlıq sensoru |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Tecno Pouvoir 3 Plus rəyləri
Video icmallar
Tecno Pouvoir 3 Plus şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Tecno Pouvoir 3 Plus nə vaxt satışa çıxıb?
Tecno Pouvoir 3 Plus rəsmi olaraq 01 Avqust 2019, Cümə Axşamı-də təqdim edilib.
-
Tecno Pouvoir 3 Plus hazırda mağazalarda varmı?
Xeyr, Tecno Pouvoir 3 Plus artıq istehsal olunmur, buna görə rəsmi mağazalarda tapmaq çətindir, amma satıcılardan əldə etmək olar.
-
Tecno Pouvoir 3 Plus-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Tecno Pouvoir 3 Plus-ın ekranı 6.35 düymdür.
-
Tecno Pouvoir 3 Plus-da neçə kamera var?
Tecno Pouvoir 3 Plus-ın arxa tərəfində Tək kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.