Tecno Camon 30 5G
Tecno Camon 30 5G xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Tecno |
| Model adı | Camon 30 5G |
| Digər adlar | CL7 (Beynəlxalq versiya) CL7k (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 27 Fevral 2024, Çərşənbə Axşamı |
| Buraxılış tarixi | 02 Aprel 2024, Çərşənbə Axşamı |
| Vəziyyət | Satışda |
| Qiymətlər | ₹19,999 |
Dizayn
| Hündürlük | 165.4 mm (6.51 düym) |
| En | 75.9 mm (2.99 düym) |
| Qalınlıq | 7.8 mm (0.31 düym) |
| Çəki | 199 qram (7.02 oz) |
| Korpus materialı | Arxa: Şüşə və ya silikon polimer (eko dəri) Ön: Şüşə |
| Rənglər | Qara, Yaşıl, Ağ |
| Qorunma dərəcəsi | Toza davamlı Suya davamlı (su sıçramalarına qarşı) |
| Qorunma sertifikatları | IP54 |
Ekran
| Ekran növü | AMOLED |
| Ekran ölçüsü | 6.78 düym |
| Ekran icazəsi | 1080 × 2436 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 120 Hz |
| Piksel sıxlığı | 393 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 87.5% |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv toxunma ekranı Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | MediaTek Dimensity 7020 |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 6 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2.2 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 2x 2.2 GHz – Cortex-A78 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Yaddaş tipi | LPDDR5 |
| Qrafik prosessor (GPU) | IMG BXM-8-256 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Daxili yaddaş | 256GB, 512GB |
| Konfiqurasiyalar | 256GB 8GB RAM 512GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 14 (Upside Down Cake), Ən çox 2 əsas Android yenilənməsi |
| İstifadəçi interfeysi | HIOS 14 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Cüt kamera | 50 MP, ƒ/1.9 ( Geniş bucaqlı ), 1/1.57" Sensor ölçüsü Optik görüntü sabitləşdirmə (OIS) PDAF 2 MP ( Köməkçi obyektiv ) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | Cüt LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 2160p @ 30 fps |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 50 MP ( Geniş bucaqlı ) Avtofokus (AF) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | Cüt LED flaş |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
Batareya
| Tutum | 5000 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 70 W |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Simli şarj 0-dan 100%-ə 45 dəqiqəyə (elan edildiyi kimi) |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | 5G, LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G tezlikləri | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band |
| Bluetooth | Bəli, v5.3 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | GPS |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Xeyr |
| Səs formatları | Dolby Atmos, İkiqat dinamiklər |
| FM radio | Bəli |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Kompas Giroskop Yaxınlıq sensoru Ekran altı optik barmaq izi sensoru |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Tecno Camon 30 5G şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Tecno Camon 30 5G-ın qiyməti nə qədərdir?
Tecno Camon 30 5G-ın qiyməti ₹19,999-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Tecno Camon 30 5G nə vaxt satışa çıxıb?
Tecno Camon 30 5G rəsmi olaraq 02 Aprel 2024, Çərşənbə Axşamı-də təqdim edilib.
-
Tecno Camon 30 5G hazırda mağazalarda varmı?
Bəli, Tecno Camon 30 5G istehsaldadır və mağazalarda satılır.
-
Tecno Camon 30 5G-ın çəkisi nə qədərdir?
Tecno Camon 30 5G təxminən 199 qramdır.
-
Tecno Camon 30 5G-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Tecno Camon 30 5G-ın ekranı 6.78 düymdür.
-
Tecno Camon 30 5G 5G dəstəkləyir?
Bəli, Tecno Camon 30 5G n1, n2 tezliklərində 5G şəbəkəsini dəstəkləyir.
-
Tecno Camon 30 5G-da neçə kamera var?
Tecno Camon 30 5G-ın arxa tərəfində Cüt kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.