Menyu

Tema

Dil

TCL Ion X 4
TCL

TCL Ion X

  • Əməliyyat sistemi — TCL UI
  • Ekran 6 düym 720x1440 piksel
  • Batareya 3000 mAh Li-Ion
  • Performans 3GB RAM Helio G25
  • Kamera 13MP 1080p
  • Daxili yaddaş 32GB eMMC 5.1

TCL Ion X xüsusiyyətləri

Ümumi məlumat

Brend
TCL
Model adı
Ion X
Təqdimat tarixi
26 Yanvar 2023, Cümə Axşamı
Buraxılış tarixi
26 Yanvar 2023, Cümə Axşamı
Vəziyyət
Satışda
Qiymətlər
€100

Dizayn

Hündürlük
156.5 mm (6.16 düym)
En
75.2 mm (2.96 düym)
Qalınlıq
8.9 mm (0.35 düym)
Çəki
177 qram (6.24 oz)
Rənglər
Qara

Ekran

Ekran növü
IPS LCD
Ekran ölçüsü
6 düym
Ekran icazəsi
720 × 1440 piksel
Tərəf nisbəti
18:9
Piksel sıxlığı
268 ppi
Ekran/gövdə nisbəti
≈ 78.9%
Toxunma ekranı
Bəli
Çərçivəsiz ekran
Xeyr
Ekran xüsusiyyətləri
Kapasitiv sensor ekran
Çox nöqtəli toxunma ekranı

Donanım

Çipset
MediaTek Helio G25
CPU nüvələrinin sayı
8
İstehsal prosesi
12 nm
CPU maksimum tezliyi
2.0 GHz
CPU arxitekturası
64-bit
Mikroarxitektura
4x 2.0 GHz – Cortex-A53
4x 1.5 GHz – Cortex-A53
Yaddaş tipi
LPDDR4X
Qrafik prosessor (GPU)
IMG PowerVR GE8320
RAM
3GB
Daxili yaddaş
32GB
Daxili yaddaş tipi
eMMC 5.1
Konfiqurasiyalar
32GB 3GB RAM
Yaddaş kartı dəstəyi
Bəli
Kart yuvası
microSDXC

Proqram təminatı

İstifadəçi interfeysi
TCL UI

Əsas kamera

Kamera konfiqurasiyası
Bəli
Tək kamera
13 MP ( Geniş bucaqlı ), 1.12 μm, 1/3.06" Sensor ölçüsü
PDAF
Flaş
Bəli
Flaş tipi
LED flaş
Video çəkiliş rejimləri
Bəli
Video formatları
1080p @ 30 fps

Ön kamera

Kamera konfiqurasiyası
Bəli
Tək kamera
5 MP ( Geniş bucaqlı ), 1.12 μm, 1/5.0" Sensor ölçüsü
Video çəkiliş rejimləri
Bəli
Video formatları
1080p @ 30 fps

Batareya

Növ
Li-Ion
Tutum
3000 mAh
Çıxarılma imkanı
Çıxarıla bilən
Naqilli şarj sürəti
10 W

Şəbəkə

SIM kart sayı
Tək SIM (Nano-SIM)
VoLTE dəstəyi
Bəli
Məlumat ötürmə sürəti
LTE, HSPA
2G tezlikləri
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G tezlikləri
HSPA: 850 / 1700 / 1900 MHz
4G tezlikləri
LTE: b2 (1900), b4 (1700), b5 (850), b12 (700), b25 (1900), b26 (850), b41 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz)

Bağlantı

Wi-Fi
Bəli ( Wi-Fi 5 )
Wi-Fi standartları
802.11/a/b/g/n/ac
Wi-Fi funksiyaları
Dual-band
Bluetooth
Bəli, v5.1
USB portları
USB Type-C 2.0
USB bağlantısı
USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS)
GPS
Bəli
GPS funksiyaları
GPS
NFC
Xeyr

Multimedia

Səsucaldan
Bəli
3,5 mm qulaqcıq çıxışı
Bəli

Əlavə xüsusiyyətlər

Sensorlar
Akselerometr
Virtual yaxınlıq sensoru

Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.

TCL Ion X şəkilləri

Tez-tez verilən suallar

TCL Ion X-ın qiyməti nə qədərdir?

TCL Ion X-ın qiyməti €100-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.

TCL Ion X nə vaxt satışa çıxıb?

TCL Ion X rəsmi olaraq 26 Yanvar 2023, Cümə Axşamı-də təqdim edilib.

TCL Ion X hazırda mağazalarda varmı?

Bəli, TCL Ion X istehsaldadır və mağazalarda satılır.

TCL Ion X-ın çəkisi nə qədərdir?

TCL Ion X təxminən 177 qramdır.

TCL Ion X-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?

TCL Ion X-ın ekranı 6 düymdür.

TCL Ion X 5G dəstəkləyir?

Xeyr, TCL Ion X 5G şəbəkəsini dəstəkləmir.

TCL Ion X-da neçə kamera var?

TCL Ion X-ın arxa tərəfində Tək kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.