Samsung Galaxy Z Fold2 5G
Samsung Galaxy Z Fold2 5G xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Samsung |
| Model adı | Galaxy Z Fold2 5G |
| Digər adlar | SM-F916B (Beynəlxalq versiya) SM-F916U (Beynəlxalq versiya) SM-F916U1 (Beynəlxalq versiya) SM-F916N (Beynəlxalq versiya) SM-F9160 (Beynəlxalq versiya) SM-F916W (Beynəlxalq versiya) SCG05 (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 05 Avqust 2020, Çərşənbə |
| Buraxılış tarixi | 18 Sentyabr 2020, Cümə |
| Vəziyyət | Satışda |
| Qiymətlər | €960 |
Dizayn
| Hündürlük | 159.2 mm (6.27 düym) |
| En | 128.2 mm (5.05 düym) |
| Qalınlıq | 6.9 mm (0.27 düym) |
| Çəki | 282 qram (9.95 oz) |
| Korpus materialı | Arxa: Şüşə Çərçivə: Alüminium Ön: Şüşə |
| Rənglər | Aston Martin Racing Edition, Mistik Qara Rəng, Mistik Tunc, Thom Browne nəşri |
Ekran
| Ekran növü | Qatlana bilən Dynamic AMOLED 2X |
| Ekran ölçüsü | 7.6 düym |
| Ekran icazəsi | 1768 × 2208 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 120 Hz |
| Piksel sıxlığı | 373 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 88.6% |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv toxunma ekranı HDR10+ Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | Qualcomm Snapdragon 865+ |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 7 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 3.1 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 1x 3.1 GHz – Cortex-A77 3x 2.42 GHz – Cortex-A77 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Yaddaş tipi | LPDDR5 |
| Qrafik prosessor (GPU) | Qualcomm Adreno 650 |
| RAM | 12GB |
| Daxili yaddaş | 256GB, 512GB |
| Daxili yaddaş tipi | UFS 3.1 |
| Konfiqurasiyalar | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Xeyr |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 10 (Quince Tart), Yenilənmə: {0} Android 13 (Tiramisu) |
| İstifadəçi interfeysi | Samsung One UI 5.1.1 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Üçlü kamera | 12 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Geniş bucaqlı ), 1.8 μm, 1/1.76" Sensor ölçüsü Dual-Pixel PDAF Optik görüntü sabitləşdirmə (OIS) 12 MP, ƒ/2.4, 52 mm ( Telefoto obyektiv ), 1.0 μm, x2 Optik zoom, 1/3.6" Sensor ölçüsü Dual-Pixel PDAF Optik görüntü sabitləşdirmə (OIS) 12 MP, ƒ/2.2, 12 mm, 123° ( Ultra geniş bucaqlı ), 1.12 μm |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Avtomatik flaş Davamlı çəkiliş rejimi Rəqəmsal yaxınlaşdırma Ekspozisiya kompensasiyası Üz tanıma Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) ISO parametrləri Panorama Fokus üçün toxunun |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 2160p @ 60 fps 1080p @ 60/240 fps 720p @ 960 fps |
| Video funksiyaları | Gyro-EIS, HDR10+ |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Cüt kamera | 10 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Geniş bucaqlı ), 1.22 μm, 1/3" Sensor ölçüsü 10 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Geniş bucaqlı ), 1.22 μm, 1/3" Sensor ölçüsü |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Video funksiyaları | Gyro-EIS |
Batareya
| Növ | Li-Poly |
| Tutum | 4500 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 25 W |
| Naqilsiz şarj dəstəyi | Bəli |
| Naqilsiz şarj sürəti | 11 W |
| Sürətli şarj dəstəyi | Bəli |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Tərs simsiz şarj |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | 5G, LTE (7CA) Cat20 2000/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| 5G tezlikləri | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n28 (700), n40 (2300), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band, Mobil Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Bəli, v5.0 |
| USB portları | USB Type-C 3.2 |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Xeyr |
| Səs formatları | Yüksək bitreytli audio dəstəyi, Stereo dinamiklər, AKG tərəfindən tənzimlənib |
| FM radio | Xeyr |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Barometr Kompas / Maqnitometr Barmaq izi sensoru Giroskop Yaxınlıq sensoru |
| Əlavə funksiyalar | Samsung DeX (masaüstü təcrübəsi dəstəyi) Ultra Wideband (UWB) dəstəyi |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Samsung Galaxy Z Fold2 5G rəyləri
Video icmallar
Samsung Galaxy Z Fold2 5G şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Samsung Galaxy Z Fold2 5G-ın qiyməti nə qədərdir?
Samsung Galaxy Z Fold2 5G-ın qiyməti €960-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Samsung Galaxy Z Fold2 5G nə vaxt satışa çıxıb?
Samsung Galaxy Z Fold2 5G rəsmi olaraq 18 Sentyabr 2020, Cümə-də təqdim edilib.
-
Samsung Galaxy Z Fold2 5G hazırda mağazalarda varmı?
Bəli, Samsung Galaxy Z Fold2 5G istehsaldadır və mağazalarda satılır.
-
Samsung Galaxy Z Fold2 5G-ın çəkisi nə qədərdir?
Samsung Galaxy Z Fold2 5G təxminən 282 qramdır.
-
Samsung Galaxy Z Fold2 5G-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Samsung Galaxy Z Fold2 5G-ın ekranı 7.6 düymdür.
-
Samsung Galaxy Z Fold2 5G 5G dəstəkləyir?
Bəli, Samsung Galaxy Z Fold2 5G n1, n3, n5, n7, n8, n28, n40, n41, n77, n78 tezliklərində 5G şəbəkəsini dəstəkləyir.
-
Samsung Galaxy Z Fold2 5G-da neçə kamera var?
Samsung Galaxy Z Fold2 5G-ın arxa tərəfində Üçlü kamera, ön tərəfində isə Cüt kamera var.