Samsung Galaxy XCover6 Pro
Samsung Galaxy XCover6 Pro xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Samsung |
| Model adı | Galaxy XCover6 Pro |
| Digər adlar | SM-G736U (Beynəlxalq versiya) SM-G736U1 (Beynəlxalq versiya) SM-G736B (Beynəlxalq versiya) SM-G736B/DS (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 29 Iyun 2022, Çərşənbə |
| Buraxılış tarixi | 13 Iyul 2022, Çərşənbə |
| Vəziyyət | Satışda |
| Qiymətlər | £199 €229.46 $150.60 C$299.99 |
Dizayn
| Hündürlük | 168.8 mm (6.65 düym) |
| En | 79.9 mm (3.15 düym) |
| Qalınlıq | 9.9 mm (0.39 düym) |
| Çəki | 235 qram (8.29 oz) |
| Rənglər | Qara |
| Qorunma dərəcəsi | Toza davamlı Suya davamlılıq |
| Qorunma sertifikatları | IP68 |
Ekran
| Ekran növü | IPS LCD |
| Ekran ölçüsü | 6.6 düym |
| Ekran icazəsi | 1080 × 2408 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 120 Hz |
| Tərəf nisbəti | 20:9 |
| Piksel sıxlığı | 400 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 77.8% |
| Ekran qoruması | Corning Gorilla Glass Victus+ şüşəsi, Düşməyə davamlı (1,5 m-ə qədər), MIL-STD-810H standartına uyğun |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Xeyr |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv toxunma ekranı Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | Qualcomm Snapdragon 778G |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 6 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2.4 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 1x 2.4 GHz – Cortex-A78 3x 2.4 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Yaddaş tipi | LPDDR5 |
| Qrafik prosessor (GPU) | Qualcomm Adreno 642L |
| RAM | 6GB |
| Daxili yaddaş | 128GB |
| Konfiqurasiyalar | 128GB 6GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Bəli |
| Kart yuvası | microSDXC |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 12 (Snow Cone), Yenilənmə: {0} Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
| İstifadəçi interfeysi | Samsung One UI 7 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Cüt kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Geniş bucaqlı ), 0.64 μm, 1/2.76" Sensor ölçüsü PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 123° ( Ultra geniş bucaqlı ), 1.12 μm, 1/4.0" Sensor ölçüsü |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | Cüt LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 13 MP, ƒ/2.2 ( Geniş bucaqlı ), 1.12 μm, 1/3.1" Sensor ölçüsü |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
Batareya
| Növ | Li-Poly |
| Tutum | 4050 mAh |
| Çıxarılma imkanı | Çıxarıla bilən |
| Naqilli şarj sürəti | 25 W |
| Sürətli şarj dəstəyi | Bəli |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | Tək SIM (Nano-SIM) İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | 5G, LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G tezlikləri | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n78 (3500 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac/mc/ax |
| Wi-Fi funksiyaları | Mobil Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Bəli, v5.2 |
| USB portları | USB Type-C 3.2 |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Bəli |
| FM radio | Xeyr |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Barometr Kompas / Maqnitometr Barmaq izi sensoru Giroskop Yaxınlıq sensoru |
| Əlavə funksiyalar | Samsung DeX (masaüstü təcrübəsi dəstəyi) |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Samsung Galaxy XCover6 Pro rəyləri
Video icmallar
Samsung Galaxy XCover6 Pro şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Samsung Galaxy XCover6 Pro-ın qiyməti nə qədərdir?
Samsung Galaxy XCover6 Pro-ın qiyməti $150.60-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Samsung Galaxy XCover6 Pro nə vaxt satışa çıxıb?
Samsung Galaxy XCover6 Pro rəsmi olaraq 13 Iyul 2022, Çərşənbə-də təqdim edilib.
-
Samsung Galaxy XCover6 Pro hazırda mağazalarda varmı?
Bəli, Samsung Galaxy XCover6 Pro istehsaldadır və mağazalarda satılır.
-
Samsung Galaxy XCover6 Pro-ın çəkisi nə qədərdir?
Samsung Galaxy XCover6 Pro təxminən 235 qramdır.
-
Samsung Galaxy XCover6 Pro-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Samsung Galaxy XCover6 Pro-ın ekranı 6.6 düymdür.
-
Samsung Galaxy XCover6 Pro 5G dəstəkləyir?
Bəli, Samsung Galaxy XCover6 Pro n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n78 tezliklərində 5G şəbəkəsini dəstəkləyir.
-
Samsung Galaxy XCover6 Pro-da neçə kamera var?
Samsung Galaxy XCover6 Pro-ın arxa tərəfində Cüt kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.