Samsung Galaxy S22+ 5G
Samsung Galaxy S22+ 5G xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Samsung |
| Model adı | Galaxy S22+ 5G |
| Digər adlar | S906B (Beynəlxalq versiya) SM-S906B/DS (Beynəlxalq versiya) SM-S906U (Amerika Birləşmiş Ştatları) SM-S906W (Kanada) SM-S9060 (Çin) SM-S906B (Beynəlxalq versiya) SM-S906U1 (Beynəlxalq versiya) SM-S906N (Beynəlxalq versiya) SM-S906E (Beynəlxalq versiya) SM-S906E/DS (Beynəlxalq versiya) SM-S906L (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 09 Fevral 2022, Çərşənbə |
| Buraxılış tarixi | 25 Fevral 2022, Cümə |
| Vəziyyət | Satışda |
| Qiymətlər | €216.99 $199.44 £298 |
Dizayn
| Hündürlük | 157.4 mm (6.20 düym) |
| En | 75.8 mm (2.98 düym) |
| Qalınlıq | 7.6 mm (0.30 düym) |
| Çəki | 195 qram (6.88 oz) |
| Korpus materialı | Arxa: Gorilla Glass Victus+ Çərçivə: Alüminium Ön: Gorilla Glass Victus+ |
| Rənglər | Qara, tünd mavi, Yaşıl, Boz, Bənövşəyi, Qırmızı, Ağ |
| Qorunma dərəcəsi | Toza keçirməyən və suya davamlı (30 dəqiqə ərzində 1,5 m dərinliyə qədər batırmaq mümkündür) |
| Qorunma sertifikatları | IP68 |
| Dizayn detalları | Armor alüminium çərçivə |
Ekran
| Ekran növü | Dynamic AMOLED 2X |
| Ekran ölçüsü | 6.6 düym |
| Ekran icazəsi | 1080 × 2340 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 120 Hz |
| Tərəf nisbəti | 19.5:9 |
| Piksel sıxlığı | 393 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 88.3% |
| Maksimum parlaqlıq | 1750 cd/m² |
| Ekran qoruması | Corning Gorilla Glass Victus+ şüşəsi |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | HDR10+ Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | Samsung Exynos 2200 (Beynəlxalq versiya) Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (Beynəlxalq versiya) |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 (Beynəlxalq versiya) 8 (Beynəlxalq versiya) |
| İstehsal prosesi | 4 nm (Beynəlxalq versiya) 4 nm (Beynəlxalq versiya) |
| CPU maksimum tezliyi | 2.8 GHz (Beynəlxalq versiya) 3.0 GHz (Beynəlxalq versiya) |
| CPU arxitekturası | 64-bit (Beynəlxalq versiya) 64-bit (Beynəlxalq versiya) |
| Mikroarxitektura | 1x 2.8 GHz – Cortex-X2 3x 2.52 GHz – Cortex-A710 4x 1.82 GHz – Cortex-A510 (Beynəlxalq versiya) 1x 3.0 GHz – Cortex-X2 3x 2.5 GHz – Cortex-A710 4x 1.8 GHz – Cortex-A510 (Beynəlxalq versiya) |
| Yaddaş tipi | LPDDR5 (Beynəlxalq versiya) LPDDR5 (Beynəlxalq versiya) |
| Qrafik prosessor (GPU) | Samsung Xclipse 920 (Beynəlxalq versiya) Qualcomm Adreno 730 (Beynəlxalq versiya) |
| RAM | 8GB |
| Daxili yaddaş | 128GB, 256GB |
| Daxili yaddaş tipi | UFS 3.1 |
| Konfiqurasiyalar | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Xeyr |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 12 (Snow Cone), Ən çox 4 əsas Android yenilənməsi |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Üçlü kamera | 50 MP, ƒ/1.8, 23 mm ( Geniş bucaqlı ), 1.0 μm, 1/1.56" Sensor ölçüsü Dual-Pixel PDAF Optik təsvir sabitləşdirmə (OIS) 10 MP, ƒ/2.4, 70 mm ( Telefoto obyektiv ), 1.0 μm, x3 Optik zoom, 1/3.94" Sensor ölçüsü Optik təsvir sabitləşdirmə (OIS) PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 13 mm, 120° ( Ultra geniş bucaqlı ), 1.4 μm, 1/2.55" Sensor ölçüsü Super sabit video |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Avtomatik HDR Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 4320p @ 24 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Video funksiyaları | Gyro-EIS, HDR10+, Stereo səs yazısı |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 10 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Geniş bucaqlı ), 1.22 μm, 1/3.24" Sensor ölçüsü Dual-Pixel PDAF |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps |
Batareya
| Növ | Li-Ion |
| Tutum | 4500 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 45 W |
| Naqilsiz şarj dəstəyi | Bəli |
| Naqilsiz şarj sürəti | 15 W |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Qi simsiz şarj Tərs simsiz şarj |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + eSIM) İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | 5G (5+ Gbps DL), LTE (7CA) Cat20 2000/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G tezlikləri | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n25 (1900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n260 (39000), n261 (28000 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Bəli, v5.2 |
| USB portları | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Xeyr |
| Səs formatları | Yüksək bitreytli audio dəstəyi, Stereo dinamiklər |
| FM radio | Xeyr |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Barometr Kompas Giroskop Yaxınlıq sensoru Ekran altı ultrasonik barmaq izi sensoru |
| Əlavə funksiyalar | Samsung DeX Samsung Wireless DeX (masaüstü təcrübə dəstəyi) Ultra Wideband (UWB) dəstəyi USB Power Delivery 3.0 |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Samsung Galaxy S22+ 5G rəyləri
Video icmallar
Samsung Galaxy S22+ 5G şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Samsung Galaxy S22+ 5G-ın qiyməti nə qədərdir?
Samsung Galaxy S22+ 5G-ın qiyməti $199.44-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Samsung Galaxy S22+ 5G nə vaxt satışa çıxıb?
Samsung Galaxy S22+ 5G rəsmi olaraq 25 Fevral 2022, Cümə-də təqdim edilib.
-
Samsung Galaxy S22+ 5G hazırda mağazalarda varmı?
Bəli, Samsung Galaxy S22+ 5G istehsaldadır və mağazalarda satılır.
-
Samsung Galaxy S22+ 5G-ın çəkisi nə qədərdir?
Samsung Galaxy S22+ 5G təxminən 195 qramdır.
-
Samsung Galaxy S22+ 5G-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Samsung Galaxy S22+ 5G-ın ekranı 6.6 düymdür.
-
Samsung Galaxy S22+ 5G 5G dəstəkləyir?
Bəli, Samsung Galaxy S22+ 5G n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n75, n77, n78, n260, n261 tezliklərində 5G şəbəkəsini dəstəkləyir.
-
Samsung Galaxy S22+ 5G-da neçə kamera var?
Samsung Galaxy S22+ 5G-ın arxa tərəfində Üçlü kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.