Samsung Galaxy S21+ 5G
Samsung Galaxy S21+ 5G xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Samsung |
| Model adı | Galaxy S21+ 5G |
| Digər adlar | G996B (Beynəlxalq versiya) SM-G996B/DS (Beynəlxalq versiya) SM-G996U (Amerika Birləşmiş Ştatları) SM-G996W (Kanada) SM-G9960 (Çin) SM-G996B (Beynəlxalq versiya) SM-G996U1 (Beynəlxalq versiya) SM-G996N (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 14 Yanvar 2021, Cümə Axşamı |
| Buraxılış tarixi | 29 Yanvar 2021, Cümə |
| Vəziyyət | Satışda |
| Qiymətlər | $173.17 £180 €229.51 |
Dizayn
| Hündürlük | 161.5 mm (6.36 düym) |
| En | 75.6 mm (2.98 düym) |
| Qalınlıq | 7.8 mm (0.31 düym) |
| Çəki | 200 qram (7.05 oz) |
| Korpus materialı | Arxa: Gorilla Glass Victus Çərçivə: Alüminium Ön: Gorilla Victus şüşə |
| Rənglər | Qara, Qızılı, Çəhrayı, Qırmızı, Gümüş, Bənövşəyi |
| Qorunma dərəcəsi | Toza keçirməyən və suya davamlı (30 dəqiqə ərzində 1,5 m dərinliyə qədər batırmaq mümkündür) |
| Qorunma sertifikatları | IP68 |
Ekran
| Ekran növü | Dynamic AMOLED 2X |
| Ekran ölçüsü | 6.7 düym |
| Ekran icazəsi | 1080 × 2400 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 120 Hz |
| Tərəf nisbəti | 20:9 |
| Piksel sıxlığı | 394 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 88.3% |
| Maksimum parlaqlıq | 1300 cd/m² |
| Ekran qoruması | Corning Gorilla Glass Victus şüşəsi |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv sensor ekran HDR10+ Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | Qualcomm Snapdragon 888 (Amerika Birləşmiş Ştatları) Qualcomm Snapdragon 888 (Çin) Samsung Exynos 2100 (Beynəlxalq versiya) |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 (Amerika Birləşmiş Ştatları) 8 (Çin) 8 (Beynəlxalq versiya) |
| İstehsal prosesi | 5 nm (Amerika Birləşmiş Ştatları) 5 nm (Çin) 5 nm (Beynəlxalq versiya) |
| CPU maksimum tezliyi | 2.84 GHz (Amerika Birləşmiş Ştatları) 2.84 GHz (Çin) 2.91 GHz (Beynəlxalq versiya) |
| CPU arxitekturası | 64-bit (Amerika Birləşmiş Ştatları) 64-bit (Çin) 64-bit (Beynəlxalq versiya) |
| Mikroarxitektura | 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 (Amerika Birləşmiş Ştatları) 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 (Çin) 1x 2.91 GHz – Cortex-X1 3x 2.81 GHz – Cortex-A78 4x 2.2 GHz – Cortex-A55 (Beynəlxalq versiya) |
| Yaddaş tipi | LPDDR5 (Amerika Birləşmiş Ştatları) LPDDR5 (Çin) LPDDR5 (Beynəlxalq versiya) |
| Qrafik prosessor (GPU) | Qualcomm Adreno 660 (Amerika Birləşmiş Ştatları) Qualcomm Adreno 660 (Çin) ARM Mali-G78 MP14 (Beynəlxalq versiya) |
| RAM | 8GB |
| Daxili yaddaş | 128GB, 256GB |
| Daxili yaddaş tipi | UFS 3.1 |
| Konfiqurasiyalar | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Xeyr |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 11 (Red Velvet Cake), Ən çox 4 əsas Android yenilənməsi |
| İstifadəçi interfeysi | Samsung One UI 7 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Üçlü kamera | 12 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Geniş bucaqlı ), 1.8 μm, 1/1.76" Sensor ölçüsü Dual-Pixel PDAF Optik təsvir sabitləşdirmə (OIS) Super sabit video 64 MP, ƒ/2.0, 29 mm ( Telefoto obyektiv ), 0.8 μm, x1.1 Optik zoom, 1/1.72" Sensor ölçüsü Optik təsvir sabitləşdirmə (OIS) PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 13 mm, 120° ( Ultra geniş bucaqlı ), 1.4 μm, 1/2.55" Sensor ölçüsü |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Avtomatik HDR Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 4320p @ 24 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Video funksiyaları | Gyro-EIS, HDR10+, Stereo səs yazısı |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 10 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Geniş bucaqlı ), 1.22 μm, 1/3.24" Sensor ölçüsü Dual-Pixel PDAF |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps |
Batareya
| Növ | Li-Ion |
| Tutum | 4800 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 25 W |
| Naqilsiz şarj dəstəyi | Bəli |
| Naqilsiz şarj sürəti | 15 W |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Qi simsiz şarj Tərs simsiz şarj |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + eSIM) İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | 5G (5+ Gbps DL), LTE (7CA) Cat20 2000/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b30 (2300), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G tezlikləri | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n25 (1900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500), n260 (39000), n261 (28000 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Bəli, v5.0 |
| USB portları | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Xeyr |
| Səs formatları | Yüksək bitreytli audio dəstəyi, Stereo dinamiklər |
| FM radio | Bəli |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Barometr Kompas Giroskop Yaxınlıq sensoru Ekran altı ultrasonik barmaq izi sensoru |
| Əlavə funksiyalar | Samsung DeX Samsung Wireless DeX (masaüstü təcrübə dəstəyi) Ultra Wideband (UWB) dəstəyi USB Power Delivery 3.0 |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Samsung Galaxy S21+ 5G rəyləri
Video icmallar
Samsung Galaxy S21+ 5G şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Samsung Galaxy S21+ 5G-ın qiyməti nə qədərdir?
Samsung Galaxy S21+ 5G-ın qiyməti $173.17-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Samsung Galaxy S21+ 5G nə vaxt satışa çıxıb?
Samsung Galaxy S21+ 5G rəsmi olaraq 29 Yanvar 2021, Cümə-də təqdim edilib.
-
Samsung Galaxy S21+ 5G hazırda mağazalarda varmı?
Bəli, Samsung Galaxy S21+ 5G istehsaldadır və mağazalarda satılır.
-
Samsung Galaxy S21+ 5G-ın çəkisi nə qədərdir?
Samsung Galaxy S21+ 5G təxminən 200 qramdır.
-
Samsung Galaxy S21+ 5G-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Samsung Galaxy S21+ 5G-ın ekranı 6.7 düymdür.
-
Samsung Galaxy S21+ 5G 5G dəstəkləyir?
Bəli, Samsung Galaxy S21+ 5G n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n77, n78, n260, n261 tezliklərində 5G şəbəkəsini dəstəkləyir.
-
Samsung Galaxy S21+ 5G-da neçə kamera var?
Samsung Galaxy S21+ 5G-ın arxa tərəfində Üçlü kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.