Samsung Galaxy A72 5G
Samsung Galaxy A72 5G xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Samsung |
| Model adı | Galaxy A72 5G |
| Digər adlar | SM-A726B (Beynəlxalq versiya) SM-A726B/DS (Beynəlxalq versiya) |
| Vəziyyət | Ləğv edilib |
| Qiymətlər | €550 |
Dizayn
| Hündürlük | 165 mm (6.50 düym) |
| En | 77.4 mm (3.05 düym) |
| Qalınlıq | 8.4 mm (0.33 düym) |
| Çəki | 203 qram (7.16 oz) |
| Rənglər | Möhtəşəm Qara, Möhtəşəm Mavi, Möhtəşəm bənövşəyi, Möhtəşəm Ağ |
Ekran
| Ekran növü | Super AMOLED |
| Ekran ölçüsü | 6.7 düym |
| Ekran icazəsi | 1080 × 2400 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 120 Hz |
| Tərəf nisbəti | 20:9 |
| Piksel sıxlığı | 393 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 84.9% |
| Maksimum parlaqlıq | 800 cd/m² |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv toxunma ekranı Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | Qualcomm Snapdragon 750G |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 8 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2.2 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | Cortex-A77 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 570 |
| Yaddaş tipi | LPDDR4X |
| Qrafik prosessor (GPU) | Qualcomm Adreno 619 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Daxili yaddaş | 128GB, 256GB |
| Konfiqurasiyalar | 128GB 6GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Bəli |
| Kart yuvası | microSDXC |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 12 (Snow Cone) |
| İstifadəçi interfeysi | Samsung One UI 4.1 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Dördlü kamera | 64 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Geniş bucaqlı ), 0.8 μm Dual-Pixel PDAF Optik görüntü sabitləşdirmə (OIS) 8 MP, ƒ/2.4 ( Telefoto obyektiv ), 1.0 μm, x3 Optik zoom Dual-Pixel PDAF Optik görüntü sabitləşdirmə (OIS) 12 MP, ƒ/2.2, 123° ( Ultra geniş bucaqlı ), 1.12 μm 5 MP ( Makro obyektiv ) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Avtomatik flaş Davamlı çəkiliş rejimi Rəqəmsal yaxınlaşdırma Ekspozisiya kompensasiyası Üz tanıma Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) ISO parametrləri Panorama Fokus üçün toxunun |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/120 fps |
| Video funksiyaları | Gyro-EIS |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 32 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Geniş bucaqlı ), 0.8 μm, 1/2.8" Sensor ölçüsü |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Batareya
| Növ | Li-Ion |
| Tutum | 5000 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 25 W |
| Sürətli şarj dəstəyi | Bəli |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | Tək SIM (Nano-SIM) İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | 5G, LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G tezlikləri | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band, Mobil Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Bəli, v5.0 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Bəli |
| Səs formatları | Stereo dinamiklər |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr ANT+ Kompas / Maqnitometr Barmaq izi sensoru Giroskop Yaxınlıq sensoru |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Samsung Galaxy A72 5G şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Samsung Galaxy A72 5G-ın qiyməti nə qədərdir?
Samsung Galaxy A72 5G-ın qiyməti €550-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Samsung Galaxy A72 5G hazırda mağazalarda varmı?
Xeyr, Samsung Galaxy A72 5G layihəsi ləğv edildiyi üçün mağazalarda yoxdur.
-
Samsung Galaxy A72 5G-ın çəkisi nə qədərdir?
Samsung Galaxy A72 5G təxminən 203 qramdır.
-
Samsung Galaxy A72 5G-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Samsung Galaxy A72 5G-ın ekranı 6.7 düymdür.
-
Samsung Galaxy A72 5G-da neçə kamera var?
Samsung Galaxy A72 5G-ın arxa tərəfində Dördlü kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.