Samsung Galaxy A14 5G
Samsung Galaxy A14 5G xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Samsung |
| Model adı | Galaxy A14 5G |
| Digər adlar | SM-A146B (Beynəlxalq versiya) SM-A146B/DS (Beynəlxalq versiya) SM-A146P (Beynəlxalq versiya) SM-A146P/DS (Beynəlxalq versiya) SM-A146U (Beynəlxalq versiya) SM-A146U1 (Beynəlxalq versiya) SM-A146U1/DS (Beynəlxalq versiya) SM-A146W (Beynəlxalq versiya) SM-A146P/N (Beynəlxalq versiya) SM-A146P/DSN (Beynəlxalq versiya) SM-S146VL (Beynəlxalq versiya) SM-A146M (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 04 Yanvar 2023, Çərşənbə |
| Buraxılış tarixi | 12 Yanvar 2023, Cümə Axşamı |
| Vəziyyət | Satışda |
| Qiymətlər | $56.11 C$119 £89.95 €108.99 |
Dizayn
| Hündürlük | 167.7 mm (6.60 düym) |
| En | 78 mm (3.07 düym) |
| Qalınlıq | 9.1 mm (0.36 düym) |
| Çəki | 202 qram (7.13 oz) |
Ekran
| Ekran ölçüsü | 6.6 düym |
| Ekran icazəsi | 1080 × 2408 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 90 Hz |
| Tərəf nisbəti | 20:9 |
| Piksel sıxlığı | 400 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 80.2% |
Donanım
| RAM | 4GB, 6GB, 8GB |
| Daxili yaddaş | 64GB, 128GB |
| Konfiqurasiyalar | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 13 (Tiramisu), Yenilənmə: {0} Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Üçlü kamera | 50 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Geniş bucaqlı ), 0.64 μm, 1/2.76" Sensor ölçüsü 2 MP ( Makro obyektiv ) 2 MP ( Köməkçi obyektiv ) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 13 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Geniş bucaqlı ), 1.12 μm |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
Batareya
| Növ | Li-Poly |
| Tutum | 5000 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 15 W |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | Tək SIM (Nano-SIM) İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | 5G, LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b14 (700), b17 (700), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| 5G tezlikləri | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | Bəli, v5.2 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 |
| GPS | Bəli |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Bəli |
| FM radio | Bəli |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Samsung Galaxy A14 5G rəyləri
Video icmallar
Samsung Galaxy A14 5G şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Samsung Galaxy A14 5G-ın qiyməti nə qədərdir?
Samsung Galaxy A14 5G-ın qiyməti $56.11-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Samsung Galaxy A14 5G nə vaxt satışa çıxıb?
Samsung Galaxy A14 5G rəsmi olaraq 12 Yanvar 2023, Cümə Axşamı-də təqdim edilib.
-
Samsung Galaxy A14 5G hazırda mağazalarda varmı?
Bəli, Samsung Galaxy A14 5G istehsaldadır və mağazalarda satılır.
-
Samsung Galaxy A14 5G-ın çəkisi nə qədərdir?
Samsung Galaxy A14 5G təxminən 202 qramdır.
-
Samsung Galaxy A14 5G-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Samsung Galaxy A14 5G-ın ekranı 6.6 düymdür.
-
Samsung Galaxy A14 5G 5G dəstəkləyir?
Bəli, Samsung Galaxy A14 5G n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78 tezliklərində 5G şəbəkəsini dəstəkləyir.
-
Samsung Galaxy A14 5G-da neçə kamera var?
Samsung Galaxy A14 5G-ın arxa tərəfində Üçlü kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.