Realme X7
Realme X7 xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Realme |
| Model adı | X7 |
| Digər adlar | RMX2176 (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 08 Sentyabr 2020, Çərşənbə Axşamı |
| Buraxılış tarixi | 08 Sentyabr 2020, Çərşənbə Axşamı |
| Vəziyyət | İstehsaldan çıxarılıb |
| Qiymətlər | €330 |
Dizayn
| Hündürlük | 160.9 mm (6.33 düym) |
| En | 74.4 mm (2.93 düym) |
| Qalınlıq | 8.1 mm (0.32 düym) |
| Çəki | 175 qram (6.17 oz) |
| Rənglər | Mavi, Göy qurşağı Rəngi, Ağ |
Ekran
| Ekran növü | AMOLED |
| Ekran ölçüsü | 6.4 düym |
| Ekran icazəsi | 1080 × 2400 piksel |
| Tərəf nisbəti | 20:9 |
| Piksel sıxlığı | 411 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 82.6% |
| Ekran qoruması | Corning Gorilla Glass şüşəsi |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv toxunma ekranı Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | MediaTek Dimensity 800U |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 7 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2.4 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Yaddaş tipi | LPDDR4X |
| Qrafik prosessor (GPU) | ARM Mali-G57 MC3 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Daxili yaddaş | 128GB |
| Daxili yaddaş tipi | UFS 2.1 |
| Konfiqurasiyalar | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Xeyr |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 10 (Quince Tart) |
| İstifadəçi interfeysi | Realme UI |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Dördlü kamera | 64 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Geniş bucaqlı ), 0.8 μm, 1/1.7" Sensor ölçüsü 8 MP, ƒ/2.3, 16 mm, 119° ( Ultra geniş bucaqlı ), 1.12 μm, 1/4.0" Sensor ölçüsü 2 MP ( Makro obyektiv ) 0.08 MP ( Köməkçi obyektiv ) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Avtomatik flaş Davamlı çəkiliş rejimi Rəqəmsal yaxınlaşdırma Ekspozisiya kompensasiyası Üz tanıma Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) ISO parametrləri Panorama Faza aşkarlamalı avtofokus (PDAF) Fokus üçün toxunun |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Video funksiyaları | Gyro-EIS |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 32 MP, ƒ/2.5, 24 mm ( Geniş bucaqlı ), 0.8 μm, 1/2.8" Sensor ölçüsü |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30/120 fps |
Batareya
| Tutum | 4300 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 65 W |
| Sürətli şarj dəstəyi | Bəli |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | 5G 2.3 Gbps DL, LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| 5G tezlikləri | 5G: n1 (2100), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band, Mobil Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Bəli, v5.1 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | BDS, GPS (L1 & L5), GALILEO, GLONASS, QZSS |
| NFC | Xeyr |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Xeyr |
| Səs formatları | 24-bit/192kHz Hi-Res audio |
| FM radio | Xeyr |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Kompas / Maqnitometr Barmaq izi sensoru Giroskop Yaxınlıq sensoru |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Realme X7 rəyləri
Video icmallar
Realme X7 şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Realme X7-ın qiyməti nə qədərdir?
Realme X7-ın qiyməti €330-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Realme X7 nə vaxt satışa çıxıb?
Realme X7 rəsmi olaraq 08 Sentyabr 2020, Çərşənbə Axşamı-də təqdim edilib.
-
Realme X7 hazırda mağazalarda varmı?
Xeyr, Realme X7 artıq istehsal olunmur, buna görə rəsmi mağazalarda tapmaq çətindir, amma satıcılardan əldə etmək olar.
-
Realme X7-ın çəkisi nə qədərdir?
Realme X7 təxminən 175 qramdır.
-
Realme X7-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Realme X7-ın ekranı 6.4 düymdür.
-
Realme X7 5G dəstəkləyir?
Bəli, Realme X7 n1, n41, n77, n78, n79 tezliklərində 5G şəbəkəsini dəstəkləyir.
-
Realme X7-da neçə kamera var?
Realme X7-ın arxa tərəfində Dördlü kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.