Realme U1
Realme U1 xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Realme |
| Model adı | U1 |
| Digər adlar | RMX1831 (Beynəlxalq versiya) RMX1833 (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 01 Dekabr 2018, Şənbə |
| Buraxılış tarixi | 01 Dekabr 2018, Şənbə |
| Vəziyyət | İstehsaldan çıxarılıb |
| Qiymətlər | €130 |
Dizayn
| Hündürlük | 157 mm (6.18 düym) |
| En | 74 mm (2.91 düym) |
| Qalınlıq | 8 mm (0.31 düym) |
| Çəki | 168 qram (5.93 oz) |
| Korpus materialı | Arxa: Plastik Şassı: Plastik Ön: Gorilla şüşə 3 |
| Rənglər | İddialı qara, İgid mavi, Odlu qızıl |
Ekran
| Ekran növü | IPS LCD |
| Ekran ölçüsü | 6.3 düym |
| Ekran icazəsi | 1080 × 2340 piksel |
| Tərəf nisbəti | 19.5:9 |
| Piksel sıxlığı | 409 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 83.9% |
| Ekran qoruması | Corning Gorilla Glass 3 şüşəsi |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv toxunma ekranı Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | MediaTek Helio P70 |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 12 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2.1 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | Cortex-A53 Cortex-A73 |
| Yaddaş tipi | LPDDR4X |
| Qrafik prosessor (GPU) | ARM Mali-G72 MP3 |
| RAM | 3GB, 4GB |
| Daxili yaddaş | 32GB, 64GB |
| Daxili yaddaş tipi | eMMC 5.1 |
| Konfiqurasiyalar | 32GB 3GB RAM 64GB 3GB RAM 64GB 4GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Bəli |
| Kart yuvası | microSDXC |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 8.1 (Oreo), Yenilənmə: {0} Android 9.0 (Pie) |
| İstifadəçi interfeysi | ColorOS 6.0 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Cüt kamera | 13 MP, ƒ/2.2 Avto flaş 2 MP ( Köməkçi obyektiv ) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Davamlı çəkiliş rejimi Ekspozisiya kompensasiyası Üz tanıma Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) ISO parametrləri Panorama Fokus üçün toxunun |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps 720p @ 90 fps |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 25 MP, ƒ/2.0, 0.9 μm, 1/2.8" Sensor ölçüsü |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
Batareya
| Növ | Li-Ion |
| Tutum | 3500 mAh |
| Çıxarılma imkanı | Çıxarıla bilməyən |
| Naqilli şarj sürəti | 10 W |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | LTE Cat6 300/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi funksiyaları | Mobil Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Bəli, v4.2 |
| USB portları | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | GLONASS, GPS |
| NFC | Xeyr |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Bəli |
| FM radio | Bəli |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Kompas / Maqnitometr Barmaq izi sensoru Yaxınlıq sensoru |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Realme U1 şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Realme U1-ın qiyməti nə qədərdir?
Realme U1-ın qiyməti €130-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Realme U1 nə vaxt satışa çıxıb?
Realme U1 rəsmi olaraq 01 Dekabr 2018, Şənbə-də təqdim edilib.
-
Realme U1 hazırda mağazalarda varmı?
Xeyr, Realme U1 artıq istehsal olunmur, buna görə rəsmi mağazalarda tapmaq çətindir, amma satıcılardan əldə etmək olar.
-
Realme U1-ın çəkisi nə qədərdir?
Realme U1 təxminən 168 qramdır.
-
Realme U1-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Realme U1-ın ekranı 6.3 düymdür.
-
Realme U1-da neçə kamera var?
Realme U1-ın arxa tərəfində Cüt kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.