Realme 10
Realme 10 xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Realme |
| Model adı | 10 |
| Digər adlar | RMX3630 (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 09 Noyabr 2022, Çərşənbə |
| Buraxılış tarixi | 11 Noyabr 2022, Cümə |
| Vəziyyət | Satışda |
| Qiymətlər | €440 |
Dizayn
| Hündürlük | 159.9 mm (6.30 düym) |
| En | 73.3 mm (2.89 düym) |
| Qalınlıq | 8 mm (0.31 düym) |
| Çəki | 178 qram (6.28 oz) |
| Rənglər | Qara, Mavi, Gümüş |
Ekran
| Ekran növü | Super AMOLED |
| Ekran ölçüsü | 6.4 düym |
| Ekran icazəsi | 1080 × 2400 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 90 Hz |
| Tərəf nisbəti | 20:9 |
| Piksel sıxlığı | 411 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 84.4% |
| Maksimum parlaqlıq | 1000 cd/m² |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv toxunma ekranı Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | MediaTek Helio G99 |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 6 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2.2 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 2x 2.2 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Yaddaş tipi | LPDDR4X |
| Qrafik prosessor (GPU) | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 4GB, 6GB, 8GB |
| Daxili yaddaş | 64GB, 128GB, 256GB |
| Daxili yaddaş tipi | UFS 2.2 |
| Konfiqurasiyalar | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Bəli |
| Kart yuvası | microSDXC |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 12 (Snow Cone) |
| İstifadəçi interfeysi | Realme UI 3.0 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Cüt kamera | 50 MP, ƒ/1.8, 27 mm ( Geniş bucaqlı ), 1/2.76" Sensor ölçüsü PDAF 2 MP ( Köməkçi obyektiv ) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 16 MP, ƒ/2.5, 27 mm ( Geniş bucaqlı ) |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
Batareya
| Tutum | 5000 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 33 W |
| Sürətli şarj dəstəyi | Bəli |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band, Mobil Hotspot |
| Bluetooth | Bəli, v5.3 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | GPS, GALILEO, GLONASS |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Bəli |
| Səs formatları | 24-bit/192kHz Hi-Res audio |
| FM radio | Xeyr |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Kompas / Maqnitometr Giroskop Yaxınlıq sensoru Yan barmaq izi sensoru |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Realme 10 rəyləri
Video icmallar
Realme 10 şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Realme 10-ın qiyməti nə qədərdir?
Realme 10-ın qiyməti €440-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Realme 10 nə vaxt satışa çıxıb?
Realme 10 rəsmi olaraq 11 Noyabr 2022, Cümə-də təqdim edilib.
-
Realme 10 hazırda mağazalarda varmı?
Bəli, Realme 10 istehsaldadır və mağazalarda satılır.
-
Realme 10-ın çəkisi nə qədərdir?
Realme 10 təxminən 178 qramdır.
-
Realme 10-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Realme 10-ın ekranı 6.4 düymdür.
-
Realme 10 5G dəstəkləyir?
Xeyr, Realme 10 5G şəbəkəsini dəstəkləmir.
-
Realme 10-da neçə kamera var?
Realme 10-ın arxa tərəfində Cüt kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.