Oppo Pad 6
Oppo Pad 6 xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Oppo |
| Model adı | Pad 6 |
| Digər adlar | OPD2601 (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 25 May 2026, Bazar Ertəsi |
| Buraxılış tarixi | 25 May 2026, Bazar Ertəsi |
| Vəziyyət | Tezliklə satışda |
| Qiymətlər | €440 |
Dizayn
| Hündürlük | 266.9 mm (10.51 düym) |
| En | 193.4 mm (7.61 düym) |
| Qalınlıq | 6 mm (0.24 düym) |
| Çəki | 577 qram (20.35 oz) |
| Rənglər | Mavi, Boz, Gümüş |
| Dizayn detalları | Maqnitli aksesuar konnektoru, Stylus dəstəyi |
Ekran
| Ekran növü | IPS LCD |
| Ekran ölçüsü | 12.1 düym |
| Ekran icazəsi | 2120 × 3000 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 144 Hz |
| Piksel sıxlığı | 304 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 86.2% |
| Maksimum parlaqlıq | 900 cd/m² |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Xeyr |
| Ekran xüsusiyyətləri | 1 milyard rəng Kapasitiv sensor ekran Dolby Vision Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | MediaTek Dimensity 9500s |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 3 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 3.73 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 1x 3.73 GHz – Cortex-X925 3x 3.3 GHz – Cortex-X4 4x 2.4 GHz – Cortex-A720 |
| Yaddaş tipi | LPDDR5X |
| Qrafik prosessor (GPU) | ARM Immortalis-G925 MC12 |
| RAM | 8GB, 12GB, 16GB |
| Daxili yaddaş | 256GB, 512GB |
| Daxili yaddaş tipi | UFS 3.1 |
| Konfiqurasiyalar | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Xeyr |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 16 (Baklava) |
| İstifadəçi interfeysi | ColorOS 16 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 8 MP |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 2160p @ 30 fps |
| Video funksiyaları | Gyro-EIS |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 8 MP |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
Batareya
| Tutum | 10420 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 67 W |
Şəbəkə
| Mobil şəbəkə | Xeyr |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band |
| Bluetooth | Bəli, v5.4 |
| USB portları | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Xeyr |
| NFC | Xeyr |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Xeyr |
| Səs formatları | 6 dinamik, Stereo dinamiklər |
| FM radio | Xeyr |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Giroskop Yaxınlıq sensoru (yalnız aksesuarlar üçün) |
| Əlavə funksiyalar | Proqramlaşdırıla bilən enerji təchizatı (PPS) Universal Sürətli Yükləmə Spesifikasiyası (UFCS) USB Power Delivery |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Oppo Pad 6 şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Oppo Pad 6-ın qiyməti nə qədərdir?
Oppo Pad 6-ın qiyməti €440-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Oppo Pad 6 üçün gözlənilən satış tarixi nədir?
Oppo Pad 6 25 May 2026, Bazar Ertəsi-də satışa çıxacaq.
-
Oppo Pad 6 hazırda mağazalarda varmı?
Xeyr, Oppo Pad 6 hələ satışa çıxmayıb, ona görə mağazalarda yoxdur.
-
Oppo Pad 6-ın çəkisi nə qədərdir?
Oppo Pad 6 təxminən 577 qramdır.
-
Oppo Pad 6-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Oppo Pad 6-ın ekranı 12.1 düymdür.
-
Oppo Pad 6-da neçə kamera var?
Oppo Pad 6-ın arxa tərəfində Tək kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.