Oppo Find X9s Pro
Oppo Find X9s Pro xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Oppo |
| Model adı | Find X9s Pro |
| Digər adlar | PME110 (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 21 Aprel 2026, Çərşənbə Axşamı |
| Buraxılış tarixi | 21 Aprel 2026, Çərşənbə Axşamı |
| Vəziyyət | Satışda |
| Qiymətlər | €750 |
Dizayn
| Hündürlük | 150.5 mm (5.93 düym) |
| En | 71.7 mm (2.82 düym) |
| Qalınlıq | 8.4 mm (0.33 düym) |
| Çəki | 198 qram (6.98 oz) |
| Rənglər | Yaşıl, Narıncı, Titan, Ağ |
| Qorunma dərəcəsi | Toza və suya davamlı (yüksək təzyiqli su şırnaqlarına dözür; 1.5 m dərinliyə qədər 30 dəqiqə dalğıc edilə bilər) |
| Qorunma sertifikatları | IP68, IP69 |
Ekran
| Ekran növü | LTPO AMOLED |
| Ekran ölçüsü | 6.32 düym |
| Ekran icazəsi | 1216 × 2640 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 144 Hz |
| Tərəf nisbəti | 19.5:9 |
| Piksel sıxlığı | 460 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 90.7% |
| Maksimum parlaqlıq | 1800 cd/m² |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | 1 milyard rəng 3840Hz PWM Dimming Kapasitiv sensor ekran Dolby Vision HDR Vivid Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | MediaTek Dimensity 9500 |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 3 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 4.21 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 1x 4.21 GHz – C1-Ultra 3x 3.5 GHz – C1-Premium 4x 2.7 GHz – C1-Pro |
| Yaddaş tipi | LPDDR5X |
| Qrafik prosessor (GPU) | ARM Mali-G1 Ultra MC12 (12 nüvəli) |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Daxili yaddaş | 256GB, 512GB, 1TB |
| Daxili yaddaş tipi | UFS 4.1 |
| Konfiqurasiyalar | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Xeyr |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 16 (Baklava) |
| İstifadəçi interfeysi | ColorOS 16 |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Üçlü kamera | 200 MP, ƒ/1.6, 23 mm ( Geniş bucaqlı ), 0.56 μm, 1/1.4" Sensor ölçüsü Optik təsvir sabitləşdirmə (OIS) PDAF 200 MP, ƒ/2.6, 65 mm ( Periskop tipli telefoto ), x2.8 Optik zoom, 1/1.56" Sensor ölçüsü Optik görüntü sabitləşdirmə (regiondan asılıdır) PDAF 50 MP, ƒ/2.0, 15 mm, 120° ( Ultra geniş bucaqlı ) PDAF |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | Çoxfokuslu LED fləş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Rəng spektr sensoru Hasselblad Rəng Kalibrləmə Hasselblad Ultra HD Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) Avtofokus (AF) Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Video funksiyaları | 3D LUT, Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, Optik təsvir sabitləşdirmə (OIS) |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 32 MP, ƒ/2.4, 21 mm ( Geniş bucaqlı ) |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Video funksiyaları | Gyro-EIS |
Batareya
| Növ | Si/C Li-Ion |
| Tutum | 7025 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 80 W |
| Naqilsiz şarj dəstəyi | Bəli |
| Naqilsiz şarj sürəti | 50 W |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | 5G, LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 1800 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| 5G tezlikləri | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n18 (850), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n34 (2100), n38 (2600), n39 (1900), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi funksiyaları | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Bəli, v6.1 |
| USB portları | USB Type-C USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | BDS (B1I & B1C & B2a & B2b), GALILEO (E1 & E5a & E5b), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Xeyr |
| Səs formatları | Stereo dinamiklər |
| FM radio | Xeyr |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Kompas Giroskop Yaxınlıq sensoru Ekran altı ultrasonik barmaq izi sensoru |
| Əlavə funksiyalar | Proqramlaşdırıla bilən enerji təchizatı (PPS) Universal Sürətli Yükləmə Spesifikasiyası (UFCS) USB Power Delivery |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Oppo Find X9s Pro şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Oppo Find X9s Pro-ın qiyməti nə qədərdir?
Oppo Find X9s Pro-ın qiyməti €750-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Oppo Find X9s Pro nə vaxt satışa çıxıb?
Oppo Find X9s Pro rəsmi olaraq 21 Aprel 2026, Çərşənbə Axşamı-də təqdim edilib.
-
Oppo Find X9s Pro hazırda mağazalarda varmı?
Bəli, Oppo Find X9s Pro istehsaldadır və mağazalarda satılır.
-
Oppo Find X9s Pro-ın çəkisi nə qədərdir?
Oppo Find X9s Pro təxminən 198 qramdır.
-
Oppo Find X9s Pro-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Oppo Find X9s Pro-ın ekranı 6.32 düymdür.
-
Oppo Find X9s Pro 5G dəstəkləyir?
Bəli, Oppo Find X9s Pro n1, n2, n3, n5, n7, n8, n18, n25, n26, n28, n34, n38, n39, n40, n41, n48, n66, n77, n78, n79 tezliklərində 5G şəbəkəsini dəstəkləyir.
-
Oppo Find X9s Pro-da neçə kamera var?
Oppo Find X9s Pro-ın arxa tərəfində Üçlü kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.