Lava Shark 2
Lava Shark 2 xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | Lava |
| Model adı | Shark 2 |
| Təqdimat tarixi | 26 May 2026, Çərşənbə Axşamı |
| Buraxılış tarixi | 10 İyun 2026, Çərşənbə |
| Vəziyyət | Tezliklə satışda |
| Qiymətlər | €110 |
Dizayn
| Hündürlük | 165.9 mm (6.53 düym) |
| En | 76.8 mm (3.02 düym) |
| Qalınlıq | 8.8 mm (0.35 düym) |
| Çəki | 210 qram (7.41 oz) |
| Rənglər | Qara, Ağ |
| Qorunma dərəcəsi | Toz keçirməz və suya davamlı (su sıçramalarına qarşı) |
| Qorunma sertifikatları | IP64 |
Ekran
| Ekran növü | IPS LCD |
| Ekran ölçüsü | 6.75 düym |
| Ekran icazəsi | 720 × 1612 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 120 Hz |
| Tərəf nisbəti | 20:9 |
| Piksel sıxlığı | 262 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 85.9% |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv sensor ekran Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | Unisoc T8200 |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 6 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2300 MHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 2x 2.3 GHz – Cortex-A76 6x 2.1 GHz – Cortex-A55 |
| Yaddaş tipi | LPDDR4X |
| Qrafik prosessor (GPU) | ARM Mali-G57 MC2 @850MHz |
| RAM | 4GB |
| Daxili yaddaş | 64GB |
| Daxili yaddaş tipi | UFS 2.2 |
| Konfiqurasiyalar | 64GB 4GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Bəli |
| Kart yuvası | microSDXC |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 16 (Baklava) |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 13 MP |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 1080p @ 30 fps |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 5 MP |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
Batareya
| Tutum | 6000 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 18 W |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | 5G, LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G tezlikləri | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/b/g/n/ac |
| Bluetooth | Bəli, v5.0 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | GLONASS, GPS |
| NFC | Xeyr |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Bəli |
| FM radio | Bəli |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Yaxınlıq sensoru Yan barmaq izi sensoru |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Lava Shark 2 şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Lava Shark 2-ın qiyməti nə qədərdir?
Lava Shark 2-ın qiyməti €110-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Lava Shark 2 üçün gözlənilən satış tarixi nədir?
Lava Shark 2 10 İyun 2026, Çərşənbə-də satışa çıxacaq.
-
Lava Shark 2 hazırda mağazalarda varmı?
Xeyr, Lava Shark 2 hələ satışa çıxmayıb, ona görə mağazalarda yoxdur.
-
Lava Shark 2-ın çəkisi nə qədərdir?
Lava Shark 2 təxminən 210 qramdır.
-
Lava Shark 2-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Lava Shark 2-ın ekranı 6.75 düymdür.
-
Lava Shark 2 5G dəstəkləyir?
Bəli, Lava Shark 2 n1, n2 tezliklərində 5G şəbəkəsini dəstəkləyir.
-
Lava Shark 2-da neçə kamera var?
Lava Shark 2-ın arxa tərəfində Tək kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.