Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro xüsusiyyətləri
Ümumi məlumat
| Brend | |
| Model adı | Pixel 7 Pro |
| Digər adlar | GP4BC (Beynəlxalq versiya) GE2AE (Beynəlxalq versiya) GFE4J (Beynəlxalq versiya) |
| Təqdimat tarixi | 06 Oktyabr 2022, Cümə Axşamı |
| Buraxılış tarixi | 13 Oktyabr 2022, Cümə Axşamı |
| Vəziyyət | Satışda |
| Qiymətlər | £200 €290.89 $215.67 C$316 |
Dizayn
| Hündürlük | 162.9 mm (6.41 düym) |
| En | 76.6 mm (3.02 düym) |
| Qalınlıq | 8.9 mm (0.35 düym) |
| Çəki | 212 qram (7.48 oz) |
| Korpus materialı | Arxa: Gorilla Glass Victus Çərçivə: Alüminium Ön: Gorilla Victus şüşə |
| Rənglər | Qara, fındıq, Ağ |
| Qorunma dərəcəsi | Toza keçirməyən və suya davamlı (30 dəqiqə ərzində 1,5 m dərinliyə qədər batırmaq mümkündür) |
| Qorunma sertifikatları | IP68 |
Ekran
| Ekran növü | LTPO AMOLED |
| Ekran ölçüsü | 6.7 düym |
| Ekran icazəsi | 1440 × 3120 piksel |
| Yeniləmə tezliyi | 120 Hz |
| Tərəf nisbəti | 19.5:9 |
| Piksel sıxlığı | 512 ppi |
| Ekran/gövdə nisbəti | ≈ 88.7% |
| Maksimum parlaqlıq | 1500 cd/m² |
| Ekran qoruması | Corning Gorilla Glass Victus şüşəsi |
| Toxunma ekranı | Bəli |
| Çərçivəsiz ekran | Bəli |
| Ekran xüsusiyyətləri | Kapasitiv sensor ekran HDR10+ Çox nöqtəli toxunma ekranı |
Donanım
| Çipset | Google Tensor G2 |
| CPU nüvələrinin sayı | 8 |
| İstehsal prosesi | 5 nm |
| CPU maksimum tezliyi | 2.85 GHz |
| CPU arxitekturası | 64-bit |
| Mikroarxitektura | 2x 2.85 GHz – Cortex-X1 2x 2.35 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Yaddaş tipi | LPDDR5 |
| Qrafik prosessor (GPU) | ARM Mali-G710 MP7 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Daxili yaddaş | 128GB, 256GB, 512GB |
| Daxili yaddaş tipi | UFS 3.1 |
| Konfiqurasiyalar | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 128GB 12GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Xeyr |
Proqram təminatı
| Əməliyyat sistemi | Android 13 (Tiramisu), Yenilənmə: {0} Android 16 (Baklava), Ən çox 5 əsas Android yenilənməsi |
Əsas kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Üçlü kamera | 50 MP, ƒ/1.9, 25 mm ( Geniş bucaqlı ), 1.2 μm, 1/1.31" Sensor ölçüsü Dual-Pixel PDAF Optik təsvir sabitləşdirmə (OIS) 48 MP, ƒ/3.5, 120 mm ( Periskop tipli telefoto ), 0.7 μm, x5 Optik zoom, 1/2.55" Sensor ölçüsü Dual-Pixel PDAF Optik təsvir sabitləşdirmə (OIS) 12 MP, ƒ/2.2, 126° ( Ultra geniş bucaqlı ), 1.25 μm, 1/2.9" Sensor ölçüsü Avtofokus (AF) |
| Flaş | Bəli |
| Flaş tipi | Cüt LED flaş |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Avtomatik HDR Avtofokus (AF) Panorama Pixel Shift |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Video funksiyaları | 10-bit HDR, Gyro-EIS, Optik təsvir sabitləşdirmə (OIS) |
Ön kamera
| Kamera konfiqurasiyası | Bəli |
| Tək kamera | 10.8 MP, ƒ/2.2, 21 mm ( Ultra geniş bucaqlı ), 1.22 μm, 1/3.1" Sensor ölçüsü |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Yüksək Dinamik Aralıq (HDR) Panorama |
| Video çəkiliş rejimləri | Bəli |
| Video formatları | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
Batareya
| Növ | Li-Ion |
| Tutum | 5000 mAh |
| Naqilli şarj sürəti | 23 W |
| Naqilsiz şarj dəstəyi | Bəli |
| Naqilsiz şarj sürəti | 23 W |
| Əlavə xüsusiyyətlər | Tərs simsiz şarj Simli şarj 0–50% 30 dəqiqəyə (elan edildiyi kimi) |
Şəbəkə
| SIM kart sayı | İki SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE dəstəyi | Bəli |
| Məlumat ötürmə sürəti | 5G, LTE, HSPA |
| 2G tezlikləri | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 / 1700 MHz |
| 3G tezlikləri | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G tezlikləri | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G tezlikləri | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n28 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n75 (1500), n76 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n257 (28000), n258 (26000), n260 (39000), n261 (28000 MHz) |
Bağlantı
| Wi-Fi | Bəli ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi funksiyaları | Tri-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Bəli, v5.2 |
| USB portları | USB Type-C 3.2 |
| USB bağlantısı | USB vasitəsilə şarj, USB kütləvi yaddaş cihazı (UMS) |
| GPS | Bəli |
| GPS funksiyaları | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS (G1), GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Bəli |
Multimedia
| Səsucaldan | Bəli |
| 3,5 mm qulaqcıq çıxışı | Xeyr |
| Səs formatları | Stereo dinamiklər |
| FM radio | Xeyr |
Əlavə xüsusiyyətlər
| Sensorlar | Akselerometr Barometr Kompas Giroskop Ekran altı optik barmaq izi sensoru Yaxınlıq sensoru |
| Əlavə funksiyalar | Ultra Wideband (UWB) dəstəyi USB Power Delivery 3.0 |
Qeyd Bu səhifədəki məlumatların 100% dəqiqliyinə zəmanət verə bilmirik.
Google Pixel 7 Pro rəyləri
Video icmallar
Google Pixel 7 Pro şəkilləri
Tez-tez verilən suallar
-
Google Pixel 7 Pro-ın qiyməti nə qədərdir?
Google Pixel 7 Pro-ın qiyməti $215.67-dir və yaxın günlərdə dəyişə bilər.
-
Google Pixel 7 Pro nə vaxt satışa çıxıb?
Google Pixel 7 Pro rəsmi olaraq 13 Oktyabr 2022, Cümə Axşamı-də təqdim edilib.
-
Google Pixel 7 Pro hazırda mağazalarda varmı?
Bəli, Google Pixel 7 Pro istehsaldadır və mağazalarda satılır.
-
Google Pixel 7 Pro-ın çəkisi nə qədərdir?
Google Pixel 7 Pro təxminən 212 qramdır.
-
Google Pixel 7 Pro-ın ekran ölçüsü nə qədərdir?
Google Pixel 7 Pro-ın ekranı 6.7 düymdür.
-
Google Pixel 7 Pro 5G dəstəkləyir?
Bəli, Google Pixel 7 Pro n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n14, n20, n25, n28, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n75, n76, n77, n78, n257, n258, n260, n261 tezliklərində 5G şəbəkəsini dəstəkləyir.
-
Google Pixel 7 Pro-da neçə kamera var?
Google Pixel 7 Pro-ın arxa tərəfində Üçlü kamera, ön tərəfində isə Tək kamera var.